تاریخ انتشار :جمعه ۳۰ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کمک مالی دولت انگلیس به رشته‌های ورزشی آسیب دیده از کرونا

دولت انگلیس به رشته های ورزشی آسیب دیده ازی بحران کرونا کمک مالی می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از دیلی میل، راگبی ، ورزش سوارکاری و فوتبال ، از جمله ۱۱ رشته ورزشی در انگلیس هستند که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند. به همین خاطر دولت انگلیس ۳۰۰ میلیون پوند (۳۹۸ میلیون دلار) کمک مالی به این رشته های ورزشی خواهد کرد.

در میان ذی نفعان لیگ برتر انگلیس (لیگ برتر) و لیگ فوتبال انگلیس ، که مسابقات قهرمانی کشور را از لیگ های دوم تا چهارم برگزار می کند دیده نمی‌شوند.

پیش از این ، بر اساس گزارش رسانه ها ، دولت انگلیس اعلام کرد که به برخی از ورزش ها کمک مالی نخواهند کرد. علاوه بر این لندن اکیداً توصیه می کند  اول از همه ، لیگ برتر  که با پخش کننده های خارجی بازیهای خود  با مبلغ ۹.۲ میلیارد پوند (۱۲.۲ میلیارد دلار) قرارداد بسته است به لیگ های بی بضاعت و پایین تر این کشور نیز کمک کند.

بیشترین بودجه به لیگ راگبی اختصاص می یابد. در مجموع ۱۳۵ میلیون پوند (۱۷۹ میلیون دلار) به این ورزش اختصاص داده شده است. ورزش های سوارکاری که به گفته کارشناسان ، سرمایه آنها به ۴ میلیارد پوند می رسد ، ۴۰ میلیون پوند به دست آورد. ۶ میلیون پوند دیگر به مسابقات اتومبیلرانی و ۵ میلیون پوند به انجمن تنیس چمن اختصاص می یابد. نتبال ، بسکتبال و هاکی هرکدام ۴ میلیون پوند دریافت می کند.

به گفته معاون بخش ، نایجل هادلستون ، که ناظر بر ورزش بریتانیا است ، “درها برای دیگر ورزشهایی که نیاز به بودجه دارند مانند کریکت ، در لیست اولیه دریافت کنندگان کمک های مالی نبوده است، باز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.