تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اصلاح طرح یک‌فوریتی الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از اصلاح طرح یک‌فوریتی الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی در جلسه امروز مجلس خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بندهایی از طرح یک‌فوریتی الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی اعاده شده از شورای نگهبان اصلاح کردند.

گفتنی است شورای نگهبان دو ایراد به مصوبه مجلس گرفته بود که در وهله اول ۶۰ میلیون نفری که در این طرح عنوان شده، مشخص نیستند و همچنین ایراد دیگر شورای نگهبان آن بود که منابع مالی مطمئن برای اجرای این طرح وجود ندارد.

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این طرح از سوی نمایندگان مجلس اصلاح و از سوی شورای نگهبان رفع ایراد شد.

وی افزود: مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این طرح مصوب شد و همچینین توافق با منبع تامین منابع مالی با دولت نیز صورت گرفت.

عضو مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: این اعتبار برای ۶۲ میلیون نفر در نظر گرفته شده است و بنا است از محل فروش اموال مازاد دولت تامین شود.

بابایی کارنامی ادامه داد: بنا است ماهانه مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای شش ماهه دوم سال جاری یعنی حد فاصل اول مهرماه تا پایان سال به حساب هر نفر واریز شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.