تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نام‌نویسی ۲۱۰ جهادگر مدافع سلامت در چهارمحال و بختیاری

مسؤول اجرائی ستاد مردمی مدافعان سلامت چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون 210 جهادگر داوطلب همکاری با کادر درمان در زمینه‌های نظارت بر اصناف و طرح همراه بیماردر استان نام‌نویسی و شروع به فعالیت کرده‌اند.

به گزارش قائم آنلاین، مهدی کریمیان امروز در گفت‌وگو ، در شهرکرد با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر لزوم کمک به کادر درمان در کنترل ویروس کرونا گفت: تاکنون ۲۱۰ داوطلب برای کمک جهادی به کادر درمان و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در قرارگاه مردمی مدافعان سلامت که به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ایجاد شده است، نام‌نویسی شدند.

مسؤول اجرائی ستاد مردمی مدافعان سلامت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۰ نفر در گروه‌های دو نفره جهت نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در اصناف با صدور کارت معتبر از سوی شبکه بهداشت و دریافت آموزش‌های لازم شروع به کار کرده‌اند.

وی با تشکر از همکاری و تعامل خوب اصناف با گروه‌های جهادی خاطرنشان کرد: این گروه‌ها با حوزه بندی و برنامه‌ای منظم با حضور در سطح شهر و بازرسی از اصناف، نکات بهداشتی لازم را تذکر داده و واحدهای صنفی بی‌توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را شناسایی و برای برخود قانونی به شبکه بهداشت هر شهرستان معرفی می‌کنند.

کریمیان تصریح کرد: با توجه به ابتلای بسیاری از همراهان بیماران بستری در مراکز درمانی سطح استان ۷۰ نفر نیروی داوطلب نیز در قالب همراه بیمار برای ارائه خدمات به بیماران بستری شده نام‌نویسی کرده‌اند که به دلیل حساسیت بالای کار مستلزم برنامه‌ریزی دقیق برای مواردی همچون بیمه آن‌ها است که در حال حاضر منتظر اعلام علوم‌پزشکی هستند.

وی تاکید کرد: از جمله سایر برنامه‌های این قرارگاه جذب مشاور برای ارائه خدمات روانشناسی و ایجاد آرامش در بیماران کرونائی، سازماندهی گروه‌های مطالبه‌گری برای احصای مشکلات و ارائه راهکار، جذب نیروی جهادی برای موضوع تغسیل بیماران کرونائی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.