تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

در روند استعدادیابی دوومیدانی وقفه ایجاد شده است

مسئول کمیته استعدادیابی و رده‌های پایه فدراسیون دوومیدانی گفت: در یکی دو سال پایانی فدراسیون قبل متاسفانه با شرایطی که در فدراسیون ایجاد شد، هیات‌ها آنگونه که باید در بحث استعدادیابی ورود نکردند. در ادامه هم کرونا مزید بر علت شد و استعدادیابی را کاملا تعطیل کرد.

به گزارش قائم آنلاین، سیاوش سپهوند در مورد برنامه‌های استعدادیابی فدراسیون ، گفت: برنامه‌های متعددی را ارائه داده‌ایم اما کار کردن در شرایط کرونا سخت و دست و بال ما بسته است چون سلامتی ورزشکاران اهمیت دارد. با این حال برنامه‌ی یک ساله کوتاه مدتی را با توجه به کرونا در نظر گرفته‌ایم تا در صورت امکان اجرا کنیم. امیدوارم با همفکری و خرد جمعی کلیه روسای هیات‌های کشور، نخبگان و کارشناسان حوزه‌های دانشگاهی و آموزشگاهی و مربیان فعال پایه، روزهای خوبی را برای دوومیدانی در سال‌های آتی رقم بزنیم.

او افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی ورزشکاران پایه کل استان‌ها در فدراسیون، ارتباط و ایجاد انگیزه دوطرفه با روسای هیات‌های دوومیدانی، کارشناسان خبره، فدراسیون دانشگاهی و آموزشگاه‌ها و استفاده از نظرات آن‌ها، ایجاد اتاق فکر کمیته پایه، برگزاری کلاس‌های آموزشی مربی پایه با حضور مربی خارجی، ارتباط با فدراسیون‌های موفق داخلی و خارجی در زمینه استعدادیابی، جذب اسپانسر و خرید تجهیزات تخصصی آموزش‌های پایه برای هیات‌های استانی از جمله برنامه‌های کوتاه ما در یک سال آینده است.

مسئول کمیته استعدادیابی و رده‌های پایه فدراسیون در مورد امکان برگزاری اردو و مسابقه در یک سال اخیر گفت: باتوجه به شرایط کرونا فعلا تصمیمی در این مورد نگرفته‌ایم و بعید می‌دانم که در این اوضاع مسابقه‌ای برگزار شود اما شاید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری اردو داشته باشیم.

او به وضعیت استعدادیابی در دوومیدانی اشاره و بیان کرد: در دوره ریاست قبلی کارهایی انجام شد اما در یکی دو سال پایانی متاسفانه با شرایطی که در فدراسیون ایجاد شد، هیات‌ها آنگونه که باید و شاید در بحث استعدادیابی ورود نکردند. در ادامه هم کرونا مزید بر علت شد و استعدادیابی را کاملا تعطیل کرد. از طرف دیگر تعطیلی مدارس هم روی کارمان تاثیر زیادی گذاشت و در حالحاضر برنامه عملی در حال اجرا نداریم چون در روند آنها وقفه ایجاد شده است. با این حال امیدواریم در این مدت از طریق فضای مجازی و آنلاین برنامه‌هایی را در زمینه استعدادیابی انجام دهیم اما بعد از کرونا کارهایی در قالب جشنواره استعدادیابی و مسابقات انتخابی مناطق(پنج منطقه) انجام می‌دهیم.

سپهوند با بیان اینکه در زمینه استعدادیابی از کشورهای صاحب سبک الگوبرداری می‌کنیم، افزود: ضمن الگوبرداری،  از مدرسان خارجی برای آموزش مربیان پایه دعوت به عمل می‌آید. البته این برنامه‌ها به شرایط کرونا بستگی دارد. همچنین برای حمایت از استعدادها هم اسپانسر مالی در نظر می‌گیریم که به فدراسیون کمک کند تا با حمایت مالی از نظر زیرساخت‌ها و تجهیزات، استعدادیابی گسترده‌ای انجام بدهیم.

او در مورد به کارگیری پیشکسوتان دوومیدانی برای استعدادیابی گفت: قطعا جذب بسیاری از استعدادهای دوومیدانی به دست افراد پیشکسوت اتفاق می‌افتد و ما هم برای استفاده از کسانی که توانایی جذب و اخلاق خوب دارند، برنامه داریم؛ اخلاق در جذب نونهالان و نوجوانان خیلی مهم است و می‌خواهیم با آموزش‌های جدید از تجربیات استخوان خردکرده‌های این رشته برای استعدادیابی استفاده کنیم.

سپهوند در پایان خواستار حمایت جامعه دوومیدانی شد و گفت: از کلیه دوست داران دوومیدانی تشکر و تقاضا می‌کنم که من را در این راه بزرگ حمایت کنند چون باید با خرد جمعی جلو برویم و با یک کمیته نمی‌توان کار کرد. از طرفی به همه ورزشکاران و مربیانمان تاکید می‌کنم که اصول بهداشتی را رعایت کنند چون استقامت و سلامتی‌شان بسیار مهم است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.