تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ آبان ۹۹.::. ساعت : ۹:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

نتایج نویدبخش یک اسپری جدید در روند بهبودی از کرونا

محققان می گویند یک اسپری جدید حاوی پروتئین قابل استنشاق باعث تسریع بهبودی از بیماری کووید۱۹ و کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا می شود.

به گزارش قائم آنلاین،  براساس نتایج آزمایشی که ۴۸ داوطلب در آن شرکت کردند، مبتلایان به ویروس کرونای جدید و آنهایی که این اسپری موسوم به  «SNG 001″» را دریافت کردند، در مقایسه با کسانی که  از داروهای معمولی استفاده کردند، شانس بیشتری برای بهبودی داشتند.

براساس گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، این دارو که توسط شرکتی موسوم به «سینرجن» مستقر در ساوتهمپتون انگلیس تولید شده است، حاوی پروتئین ضد ویروسی «بتا۱» است که بدن برای مبارزه با التهابات ویروسی و تحریک سیستم ایمنی بدن تولید می کند.

پروفسور «تام ویلکینسون» از دانشگاه ساوتهمپتون دباره نتایج این تحقیق می گوید: نتایج مطالعه ما تاکید می کند که ضدویروس ها (بتا) که یک داروی معروف و مورد استفاده به شیوه تزریقی است، ممکن است در صورت استنشاق آن روی حمایت از پاسخ ایمنی ریه و تسریع بهبودی از کووید ۱۹ توانایی داشته باشد.

وی می افزاید: استنشاق این دارو، غلظت بالایی از پروتین ایمنی را فراهم می کند که باعث تقویت سیستم دفاعی ریه می شود که امری بسیار مهم در جلوگیری از عفونت به ویروس های دیگری نظیر آنفلوآنزا است که ممکن است سیستم تنفسی را بویژه در فصل زمستان آلوده کند.

با وجود نتایج نویدبخش این آزمایش، محققانی بر این باورند که تعداد شرکت کنندگان در این مطالعه کم  بوده است و همین موضوع آزمایش های بالینی بیشتری را در کنار بررسی ایمنی استنشاق پروتئیین با استفاده از اسپری ها به دلیل نبود مجوز پزشکی درباره این ایده، ایجاب می کند .

دیدگاه خود را به ما بگویید.