تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تجمعات در حمایت از ترامپ در واشنگتن

در ادامه اعترضات رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به نتیجه انتخابات این کشور، هواداران او امروز شنبه تظاهرات بزرگی را در واشنگتن برگزار کردند. ترامپ هم با ماشین به نوعی در این تظاهرات مشارکت کرد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا این بار در شهر واشنگتن، پایتخت این کشور، جمع شدند و از حقوق خود و نامزد مورد نظرشان دفاع کردند.

طرفداران دونالد ترامپ در میدان آزادی در واشنگتن جمع شدند؛ جایی که تجمع گسترده‌ای در حمایت از وی آغاز شده است.

طرفداران دونالد ترامپ در نزدیکی کاخ سفید جمع شده و محله‌های اطراف توسط پلیس بسته شده‌اند، تظاهرکنندگان در گروه‌های کوچک حضور دارند.

در تقاطع خیابان‌های ۱۶ و خیابان‌های روبروی محل اقامت ریاست جمهوری مخالفان بسیار زیادی از طرفداران ترامپ، شعارهای حمایتی از ترامپ سر می‌دهند و خواستار جلوگیری از سرقت آرا شدند، آنها مطمئن هستند که در این صورت ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد.

تجارت نیز در مجاورت این رقابت در حال رقابت است: برخی نمادهای جو بایدن نامزد دموکرات که خود را برنده انتخابات اعلام کرد می‌فروشند، برخی دیگر کلاه می‌فروشند “بیایید آمریکا را دوباره باعظمت کنیم.”

فعالان طرفدار ترامپ اما به همان اندازه مخالفان دموکرات خود متعهد به پوشیدن نقاب در خیابان نیستند، بنابراین در میان آنها در میان جمعیت می‌توان افراد زیادی را بدون تجهیزات محافظ شخصی یافت.

در همین حال گفته شده است که مخالفان ترامپ نیز در خیابان‌ها «باختی»، «بیرون شو» شعار سر دادند. درحالیکه حامیان ترامپ می‌گویند آنها به خیابان‌ها آمدند تا از سرقت آرا جلوگیری شود.

این در حالی است که خود ترامپ و اسکورتش با ماشین به میان تظاهرکنندگان رفته‌اند.

پس از شمارش بخش عمده آرای انتخابات امسال آمریکا، رسانه‌های مختلف این کشور شامل «آسوشیتدپرس»، «سی‌اِن‌اِن» و حتی «فاکس نیوز» جمهوری‌خواه، بایدن و «کامالا هریس» را به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات ریاست جمهوری و دونالد ترامپ و «مایک پنس» معاونش را بازنده آن خواندند.

به دنبال این تحولات، بایدن و هریس با ایراد یک سخنرانی رسما خودشان را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه برای متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.