تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹.::. ساعت : ۷:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

چطور با پکیج های دوربین مداربسته امنیت خانه را تضمین کنیم؟

تجربه ثابت کرده که بسیاری از ما تا خطری متوجه امنیت جان و مالمان نباشد، اهمیتی به چگونگی مراقبت از دارایی هایمان نمی دهیم. اما بیایید صادقانه به این موضوع مهم فکر کنیم؛ آیا عقل حکم نمی کند که در این دنیای غیرقابل پیش بینی، کمی بیشتر به حفاظت از سرمایه و امنیت محل کار و سکونتمان اهمیت دهیم؟

به گزارش قائم آنلاین، بنابراعلام آلرت ایران، در این مطلب می خواهیم شما را با راه حل هایی برای حفظ امنیت و تضمین ایمنی جان و مالمان آشنا کنیم. با به کارگیری روش های ساده ای که مطرح خواهد شد، برقراری امنیت در خانه و محل کار همه ما به سادگی ممکن خواهد بود.

تجهیزات امنیتی کدام اند؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که اصلاً تجهیزات امنیتی و هوشمند ساز خانه کدام اند و به چند دسته تقسیم می گردند؟ همانطور که گفته شد، ابزارآلات امنیتی تنوع بالایی دارند؛ اما از جمله مهم ترین و پرکاربردترین این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. دوربین های مدار بسته

. تجهیزات شبکه

. دزدگیر اماکن

. سنسور های حرارتی

. سنسور های تشخیص حضور و حرکت

. چشمی

. و…

همگی این ابزارآلات نقش مهم و مجزایی در تأمین امنیت خانه و محل کار ما دارند. اهمیت دوربین های مدار بسته قطعاً بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست؛ چرا که بخش مهمی از اسناد و مدارکی که نیروی پلیس علیه سارقان و سودجویان بدست می آورد، از طریق همین دوربین های نظارتی تهیه و ثبت می گردند.

این دوربین ها به واسطه کابل ها و دستگاه های رابط به سیستم های تصویری ما متصل شده و به این ترتیب کنترل شرایط را در اختیار ما می گذارند. دزدگیر نیز یکی از پرکاربردترین ابزاری است که از سال ها پیش تاکنون مورد استفاده بوده و این روزها عملکردش در کنار سایر ابزارآلات امنیتی نظیر سنسورهای تشخیص حضور، چشمی ها و سنسورهای حرارتی کامل تر شده است.

بنابراین گرچه هر یک از این تجهیزات نقش مجزایی در تأمین و تضمین امنیت ما دارند؛ اما با این حال نمی توان از عملکرد گروهی و کارآمدتر این ابزارآلات در کنار هم چشم پوشی کرد.

استفاده از پکیج های دوربین مداربسته  چه مزایایی دارد؟

یک پکیج امنیتی، متناسب با نوع نیاز و محلی که از آن استفاده می کنید، می تواند شامل ابزاری همچون دوربین مدار بسته، چشمی، سنسورهای تشخیص حضور، دزدگیر امکان، دستگاه تلفن کننده و… باشد.

با وجود آن که استفاده از این تجهیزات روز به روز رواج می یابد، اما همچنان ساختمان های مسکونی، اداری یا تجاری در سطح شهر وجود دارند که از این تجهیزات امنیتی استفاده نمی کنند. برخی از افراد تصور می کنند تهیه این تجهیزات تنها هزینه بردار است و در نهایت فایده ای برایشان ندارد.

اما واقعیت آن است که نیازی نیست تا برای تأمین امنیت یک ساختمان دست به کارهای عجیبی بزنید و متحمل هزینه های هنگفتی شوید! اتفاقات ناخوشایند و سارقان منتظر ما نخواهند ماند تا روزی سرمان به سنگ خورده و تصمیم به استفاده از ابزارآلات امنیتی بگیریم.

به جرات می توان گفت بسیاری از سارقان با دیدن تجهیزات امنیتی یک مکان و دوربین مدار بسته های آن در همان مراحل ابتدایی از مقاصد خود منصرف می گردند. از طرف دیگر همیشه این سارقان نیستند که امنیت ما را به مخاطره می اندازند؛ گاهی اوقات اتفاقات غیرقابل پیش بینی دیگری همچون آتش سوزی نیز می تواند جان و مال ما را مورد تهدید قرار دهد.

آشنایی با برندهای تولید کننده تجهیزات امنیتی

برند هایی همچون آی تی آر، ویزیترون، اشنایدر، فایروال، پارادوکس و… در حال حاضر از جمله معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات امنیتی به حساب می آیند.

اما از بین شرکت های فعال در این حوزه برخی از آن ها اقدام به عرضه پکیج های کاملی از تجهیزات نظارتی نیز کرده اند و به این واسطه ابزارآلات امنیتی مورد نیاز ما را با قیمت مقرون به صرفه تری در اختیارمان می گذارند.

هم اکنون پکیج های امنیتی و تجهیزات خانه هوشمند نماد هایی همچون آی تی آر، ویزیترون و هنسکیوس در بازار موجود اند و شما می توانید با استفاده از آن ها اولین قدم را در جهت حفظ ایمنی خانه خود بردارید. اگر قصد تجهیز خانه خود به این ابزارآلات را دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

چگونه تجهیزات امنیتی مورد نظرمان را انتخاب کنیم؟

شاید مهم ترین مرحله در تهیه پکیج های امنیتی و تجهیزات خانه هوشمند، انتخاب کامل ترین و مناسب ترین پکیج برای محل مورد نظرمان شما باشد. اگر سری به بازار تجهیزات امنیتی بزنید و قیمت دوربین مدار بسته، دستگاه ثبت تصویر، دزدگیر اماکن و سنسورهای هوشمند را بررسی کنید، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که تهیه یک مجموعه آماده از این تجهیزات بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

اما چگونه می توان از تناسب عملکرد یک پکیج امنیتی با کارایی که از آن انتظار داریم اطمینان حاصل کنیم؟ یکی از راه های موجود بررسی فروشگاه های اینترنتی است که اطلاعات کامل محتویات این مجموعه های نظارتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

از جمله این فروشگاه های اینترنتی می توان به آلرت ایران اشاره کرد که به واسطه عملکرد رو به رشدش در طی سالیان فعالیت خود، موفق شده تا به خوبی اعتماد و رضایت دنبال کنندگان خود را کسب کند.

اگر هنوز نمی دانید چه نوع پکیج امنیتی برای خانه یا محل کارتان مناسب تر است، بد نیست همین حالا سری به فروشگاه اینترنتی آلرت ایران بزنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.