تاریخ انتشار :جمعه ۱۶ آبان ۹۹.::. ساعت : ۹:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

همایش غدیر و حکمرانی شایسته در مازندران برگزار می‌شود

هشتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دومین همایش غدیر و حکمرانی شایسته، هجدهم آبان به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام نظری خادم الشریعه در گفت و گو با خبرنگار ما از برگزاری هشتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دومین همایش غدیر و حکمرانی شایسته یک شنبه، هجدهم آبان ماه به صورت ویدئو کنفرانس در مازندران خبر داد.

وی با بیان این که به دلیل شرایط خاص کرونایی که در کشور وجود دارد، این اجلاس همانند سال های گذشته برگزار نخواهد شد، افزود: افتتاح این اجلاس بین المللی روز یک شنبه، هجدهم آبان ماه به صورت کاملاً محدود و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.

نظری از سخنرانی آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه و عضو فقهای شورای نگهبان به صورت ویدئو کنفرانس در این همایش خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش حضوری این اجلاس بین المللی، نمایندگان ولی فقیه در مازندران و کاشان سخنرانی خواهند کرد.

دبیر این اجلاس همچنین افزود: آقای صهیب حبلی، عضو تجمع علمای لبنان، حجت الاسلام دکتر سید سلمان نقوی، رییس بنیاد حکمت پاکستان و دکتر رشا روابح، استاد دانشگاه الجزایر از دیگر سخنرانان این اجلاس بین المللی هستند که به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی خواهند کرد.

وی با بیان این که علاقه مندان می توانند از طریق فضای مجازی این رویداد مهم علمی را دنبال کنند، بیان داشت: این اجلاس بین المللی به صورت زنده از طریق آپارات و اینستاگرام قابل دریافت است.

نظری از مشارکت بیش از سی مرکز دانشگاهی و حوزوی داخلی و خارجی در برگزاری این اجلاس بین المللی خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ده مرکز دانشگاهی خارجی حامیان علمی این همایش هستند.

رییس ستاد دهه غدیر کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به ارسال بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش علمی، تصریح کرد: پس از انجام مراحل داوری ۳۹ مقاله به عنوان سخنرانی و همچنین ۸۱ مقاله در قالب پوستر مورد پذیرش کمیته داوران قرار گرفت.

وی از چاپ مجموعه مقالات سخنرانی این همایش با عنوان غدیر و حکمرانی شایسته خبر داد و خاطرنشان کرد: این مجموعه نفیس نیز در روز همایش رونمایی خواهد شد.

نظری با اشاره به این که کلیه مقالات پذیرش شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمایه سازی خواهد شد، تصریح کرد: علاوه بر این ده مقاله برگزیده این همایش در یکی از مجلات علمی به چاپ خواهد رسید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.