تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹.::. ساعت : ۲:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

یک تحلیلگر مصری: بایدن آماده بازگشت به برجام با یک بند الحاقی است

یک نویسنده و تحلیلگر مصری تاکید کرد که جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات آماده بازگشت به برجام است به شرطی که یک بند الحاقی در رابطه با برنامه موشکی ایران به این توافق افزوده شود.

به گزارش قائم آنلاین، اشرف ابوالهول، نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر مصری در گفت‌وگو با پایگاه خبری “استودیو” در حاشیه پوشش انتخابات آمریکا گفت: برخی تصور می کنند که اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود از تمام اقداماتی که ترامپ علیه ایران اتخاذ کرد عقب نشینی می کند، جو بایدن حاضر است به برجام بازگردد اما به شرطی که یک بند الحاقی در رابطه با محدود کردن برنامه موشک های بالستیک ایران به این توافق افزوده شود.

وی که با محمد الباز ،سردبیر این پایگاه خبری گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به بیانات دیروز (سه شنبه) مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبر ایران تاکید کرد که حتی در صورت تغییر رئیس جمهور آمریکا، سیاست ایران در قبال واشنگتن تغییر نخواهد کرد و رهبر ایران خودش تعیین کننده نخست سیاست خارجی ایران است.

این تحلیلگر مصری در ادامه مدعی شد که تحریم های اقتصادی علیه ایران باعث خواهد شد که این کشور با بایدن و یا ترامپ تعامل داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مقامات ایران از جمله محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان پیش از این بارها تاکید کرده‌اند که بحث در مورد موشک‌های بالستیک موضوع هیچ مذاکره‌ای نخواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.