تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

“لندن ۲۶ میلیون دلار برای بستن پرونده‌های جنایت جنگی سربازانش در عراق پرداخته”

گزارش‌ روزنامه سان حاکی از آن است که لندن برای تسویه دعاوی قضایی مربوط به جنایت جنگی اثبات نشده سربازانش در عراق ۲۶ میلیون دلار پرداخت کرده است.

به گزارش قائم آنلاین، روزنامه “سان” در گزارشی نوشت که مسئولان وزارت دفاع انگلیس به کمک وکلای بریتانیایی ۲۶ میلیون دلار برای حل و فصل دعاوی قضایی که شمار آنها بیش از یک هزار مورد است، پرداخت کرده، پرونده‌هایی که به دلیل نقص مدارک هنوز به مرحله دادرسی نرسیده است.

این روزنامه انگلیسی افزود: در یکی از موارد، ۱۸۷ هزار دلار برای حل و فصل پرونده قتل برای تبرئه سربازان دخیل در تحقیقات قضایی پرداخت شده است.

سان به نقل از سرگرد رابرت کامبل که یکی از سه سرباز متهم به عملیات قتل در استان بصره عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی است، نوشت: وزارت دفاع انگلیس برای حفاظت از خود این مبالغ را پرداخت کرده است و پرداخت این مبالغ برای حل و فصل دعاوی قضایی به معنای اعتراف به جنایت است.

روزنامه مذکور افزود: دولت بریتانیا برای حل و فصل ۳۰۳ کیفرخواست قضایی تقریبا ۲۶ میلیون دلار پرداخت کرده و ۴۱۴ کیفرخواست دیگر وجود دارد که انتظار می‌رود، پیش از دادرسی حل و فصل شود همچنین ۲۱۷ پرونده دیگر وجود داشت که یا لغو و یا طرف شکایت‌کننده انصراف داده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.