تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

بازدید رئیس سازمان زندان ها از زندان رجایی شهر

رئیس سازمان زندان ها همزمان با روز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) با حضور در زندان رجایی شهر، با زندانیان این مرکز دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از قوه قضاییه،حاج محمدی در این بازدید با حضور در بند نگهداری محکومان موسوم به تکفیری و گفتگو با آنان گفت: اسلام دین رحمت است و تاکید رسول بزرگوار اسلام بر رافت و مهربانی مسلمانان با یکدیگر است.

رئیس سازمان زندان ها با بیان اینکه اهل سنت و اهل تشیع با یکدیگر برادرند اظهار داشت: مرام و سلوک داعشی ارتباطی با آموزه های دینی ندارد و آنچه امروز موجب گردیده تا شما در حبس باشید اقداماتی است که برای برهم زدن نظم جامعه و امنیت مردم داشته اید.

رئیس سازمان زندان ها رافت اسلامی را یکی از ارکان عدالت در دستگاه قضایی کشور عنوان کرد و گفت: وقتی کسی خطایی می کند باید تاوان آن را بدهد اما می توان زندان را به عنوان یک داروی تلخ جهت مداوای بیماری و یا دوربرگردانی برای بازگشت از خطا دانست، در این صورت زندان به عنوان نقطه ای برای اصلاح روش و بازسازی آینده خواهد بود.
رئیس سازمان زندان ها در این بازدید صحبت های زندانیان را استماع و در خصوص رسیدگی به مشکلات آنان دستورات لازم را صادر نمود.

در این دیدار یکی از مددجویان که سابقه حبس در کشورهای دیگر را نیز داشت گفت: در هیچ کدام از آن زندان ها ما حتی نمی توانستیم احکام دینی را بجا بیاوریم اما در اینجا مانند خانه خودمان زندگی می کنیم.

رئیس سازمان زندان ها همچنین از بخش های دیگر این زندان نیز بازدید و با زندانیان گفتگو نمود.

از نکات قابل توجه در این بازدید صرف ناهار رئیس سازمان زندان ها و هیات همراه با زندانیان بود.حاج محمدی همچنین نماز مغرب و عشاء را در بند زندانیان موسوم به تکفیری اقامه نمود.

این بازدید به مدت ۶ ساعت به طول انجامید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.