تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ آبان ۹۹.::. ساعت : ۸:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

انصارالله: پاسخ‌ به ترور وزیر ورزش عمق ائتلاف متجاوز و عربستان خواهد بود

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به پیروزی‌های مستمر یمن در برابر ائتلاف متجاوز و شکست آمریکا و عربستان در اجرایی کردن نقشه بی‌ثباتی صنعاء تاکید کرد: پاسخ انصارالله به عملیات بزدلانه ترور وزیر جوانان و ورزش دولت نجات ملی یمن در بطن ائتلاف متجاوز و عربستان خواهد بود.

به گزارش قائم آنلاین،  در حالی‌که صنعاء پایتخت یمن آماده فعالیت‌های گسترده برای برگزاری جشن‌های میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله می‌شود، گروهی تروریستی مرتبط با رژیم عربستان و ائتلاف متجاوز عملیات تروری را علیه «حسن زید» وزیر جوانان و ورزش دولت نجات ملی یمن ترتیب داد. تحلیلگران بر این باورند که انجام این اقدام جنایتکارانه صحنه امنیتی یمن به ویژه صنعاء پایتخت را که برایشان بسیار با اهمیت است، هدف قرار داد اما نیروهای امنیتی یمن توانستند در کمتر از ۲۴ ساعت عاملان این جنایت را شناسایی کنند.

در این راستا، «علی العماد» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله و رئیس سازمان مرکزی کنترل و پاسخگویی در یمن در مصاحبه‌ای با پایگاه لبنانی «اسلام تایمز» تاکید کرد: پاسخ انصارالله به جنایت ترور «حسن زید» بی‌تردید هدف قرار دادن عمق نظامیان متجاوز و اشغالگر عربستانی خواهد بود.

وی با اشاره به این موضوع که شهید «حسن زید» شخصیتی بود که در سطح داخلی و خارجی وزنه سیاسی محسوب می‌شد، تاکید کرد: در پس جنایت‌های ترور و هدف قرار دادن شخصیت‌های سیاسی و مخالف با تجاوزگری آل سعود، آمریکای شرور وجود دارد که از طریق ابزارهایش این جنایت‌ها را عملی می‌کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حزب الله یمن تصریح کرد: نقشه‌ها و توطئه‌های عربستان و امارات در یمن با شکست مواجه شده است و به غیر از حملات ویژه و دردناک که رژیم آل سعود را هدف قرار داده است، در صحنه یمن پیروزی‌هایی هم به دست آمده است.

«علی العماد» ادامه داد: «خداوند سبحان و بزرگ را شاکریم که رهبران ما را به مقام عظمای شهادت نائل کرد اما در رابطه با عملیات ترور و اینکه چه کسی در پس این عملیات ترور بزدلانه قرار دارد، (باید گفت) هر اقدام کثیفی را که طرف‌هایی در داخل انجام می‌دهند می‌دانیم که در پس آن دستی شرور و بدخواه یعنی دست آمریکا قرار دارد. چراکه آمریکا این طرف‌ها را حمایت مالی و همچنین پشتیبانی سیاسی و لجستیکی می‌کند و همچنین قطعنامه‌هایی را برای مشروعیت بخشیدن به جنایت‌هایش و بلکه سرپوش نهادن بر آنها در محافل و سازمان‌های بین‌المللی صادر می‌کند.»

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن افزود: آمریکا منبع شر است و این ابزارهای کثیفی که واشنگن آنها را در اختیار دارد یعنی رژیم صهیونیستی، رژیم آل سعود و امارات، این کشورهای عربی در منطقه ابزار دست آمریکا به شمار می‌آیند و این موضوع برای همه روشن و واضح است.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که آمریکا با تمام جزئیات در پس جنایت ترور وزیر شهید جوانان و ورزش یمن قرار دارد، گفت: این کشورهای عربی نمی‌توانند حتی از رژیم‌های خودشان حمایت کنند و به منزله خزانه‌های دارایی برای بازاریابی جرم و جنایت هستند و مانند داعش و وهابیت مدعی دینداری‌اند.

«علی العماد» درباره اینکه چرا دشمن نام شهید «حسن زید» را در فهرست ترورهایی که از سوی ائتلاف متجاوز تهیه شده، قرار داد؟ و اینکه این شهید چه ویژگی داشت که دشمن متجاوز را عصبانی می کرده است؟ اظهار کرد: اولا لیست ترور مسؤولان یمنی که در لیست اخیر دشمن گنجانده شد با اهدافی مختلف وضع شده بود؛ تقریبا ۹۰ درصد از این اسامی همان اسامی بود که «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری سابق یمن در جنگ‌های صعده تنظیم کرده بود و تنها چند اسم دیگر بین ۷ تا ۱۰ به آن اضافه شد و یکی از این اسامی هم اسم شهید «حسن زید» بود چراکه در فعالیت‌ها و در همه سطوح حضوری فعال و برجسته داشت و این شخصیت‌هایی که نامشان در فهرست ترور قرار گرفت، در سطح داخلی و خارجی از جایگاه خوب سیاسی برخوردار بوده و هستند.

در سطح داخلی، ائتلاف حزبی «اللقاء المشترک» یکی از بزرگترین احزاب معارض سیاسی تا پیش از حمله متجاوزان به یمن بود که شهید «حسن زید» ریاست آن را برعهده داشت و حزب الاصلاح (الاخوان المسلمین) و حزب سوسیالیست و همچنین حزب‌های الناصریه که «عبدالملک المخلافی» و دیگران که امروز به دشمن پیوستند و ریاست این احزاب را برعهده داشتند، تحت این ائتلاف بودند، شهید «حسن زید» هم که همانطور اشاره کردم ریاست این ائتلاف را برعهده داشت اما بعد از حمله دشمن این احزاب به سوی دشمن گرویدند و حضور دشمن برای این احزاب شرعی و قانونی بود، اما شهید «حسن زید» تاریخ حضورش و تاثیرش در محافل بین‌المللی برای همگان واضح و روشن بود (که هرگز در برابر دشمنان سر خم نکرد.)

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در خصوص اینکه پاسخ این جنبش به این اقدام بزدلانه و حقیرانه چه خواهد بود، تاکید کرد: از لحاظ امنیتی و اطلاعاتی باید گفت که سازمان امنیتی ظرف ۲۴ ساعت توانست جانیان را تحت پیگرد قرار داده و شناسایی کند و آنان را در خارج از منطقه ذمار محاصره کند. این تروریست‌ها که یک تیم بودند، قرار بود که خودشان را به مناطق تحت سیطره دشمن برسانند، این از پاسخ امنیتی اما پاسخ (اصلی) در درون و بطن اشغالگران و در مقابله و مواجه با آنان خواهد بود.

«علی العماد» در این باره که آیا می‌شود جنایت ترور شهید «حسن زید» را تلاشی شکست خورده از سوی ائتلاف متجاوز به یمن و در رأس آنها عربستان با هدف انحراف افکار عمومی در قبال عدم توانمندی‌شان در برابر حملات هوایی ارتش و انصار الله تحلیل کرد؟ گفت: بی‌تردید همین طور است این یک استراتژی دائمی دشمنان متجاوز است که تلاش می‌کنند افکار عمومی را از حوادث بزرگ منحرف کرده و اوضاع صنعاء را آشفته و بی‌ثبات کنند که تا به حال هم موفق نشدند.

وی تصریح کرد: «دشمن تلاش می‌کند تا القاء کند که در جنگ علیه یمن متحمل هیچ خسارتی نشده است اما ما تاکید می‌کنیم که عربستان و آمریکا مبالغ میلیاردی متضرر شده‌اند و همچنین در تضعیف سازمان و سیستم امنیتی و دولت صنعاء هم با شکست مواجه شدند.»

این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در پایان تاکید کرد: در چند منطقه در یمن روند نظامی رو به پیشرفتی وجود دارد که در آینده رو خواهد شد؛ به علت اینکه ملت یمن دور فرمانده «سید عبدالملک الحوثی» جمع شده‌اند، ضربات سنگینی به عمق دشمن سعودی وارد آمده و پیروزی‌هایی هم در داخل یمن حاصل شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.