تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ آبان ۹۹.::. ساعت : ۵:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

سلطانی‌فر: آینده خوبی را برای گلف ایران پیش‌بینی می‌کنم

وزیر ورزش و جوانان گفت: گلف یکی از پردرآمدترین رشته ها و ورزشکاران حرفه ای آن هم از درآمدزاترین‌ها هستند که این مهم نشان دهنده جذابیت رشته گلف برای جذب اسپانسرها باهدف سرمایه گذاری بر روی این رشته است.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون گلف و در آستانه میلاد با سعادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق با تبریک فرا رسیدن این ایام مبارک در خصوص عملکرد این فدراسیون گفت: فعالیت هایی که در دو سال گذشته در ورزش گلف به همت رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون صورت گرفته جای تقدیر دارد و آینده خوبی را برای این رشته در ایران پیش‌بینی می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه زیرساخت مناسب برای توسعه این رشته وجود دارد، اضافه کرد: گلف به دلیل عدم درگیری فیزیکی و فعالیت بدنی سنگین محدودیت سنی ندارد و می تواند علاوه بر اینکه درحوزه همگانی و قهرمانی مورد توجه قرار بگیرد بلکه به عنوان بخش تفریحی، زمینه ساز نشاط جامعه شود.

وی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری در جهان برروی رشته گلف، گفت: این رشته ورزشی یکی از پردرآمدترین رشته ها و ورزشکاران حرفه ای آن هم از درآمدزاترین‌ها هستند که این مهم نشان دهنده جذابیت رشته گلف برای جذب اسپانسرها باهدف سرمایه گذاری بر روی این رشته است.

وی با تاکید بر بهره مندی از پتانسیل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و توسعه زیر ساختها، اظهار کرد: در سال های اخیر رشته هایی مانند بیلیارد و سوارکاری در ایران توسعه پیدا کرده اند و این نکته به دلیل علاقه مندی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بر روی این رشته است.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در این نشست، بهره مندی از ظرفیت رسانه ها با هدف معرفی و شناساندن این رشته تاکید کرد و گفت: این مساله می تواند در جذب سرمایه گذار و ورزشکار موفق باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را در خصوص ساخت تجهیزات و اقلام رشته گلف در کشور ارائه کرد و گفت: در این خصوص می توان با بهره مندی از امکانات تولیدکنندگان داخلی در این راستا گام برداشت.

سلطانی فر همچنین‌ در خصوص کمبود فضای ورزشی ویژه این رشته اظهار کرد: امروزه تقریبا برای تاسیس اماکن ورزشی هزینه ای بابت زمین پرداخت نمی شود، از این رو توسعه مینی گلف در شهرستان های کشور کار دشواری نیست.

او در این باره توضیح داد: هم اکنون در اقصی‌نقاط کشور استادیوم‌ها و مجموعه های ورزشی بسیار خوبی احداث شده که زمین‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌توان زمین‌های گلف و مینی گلف را درآنها پیش بینی کرد.

او یادآور شد: رشته گلف، اقبال زیادی در ایران دارد و با گسترش فضاهای ورزشی، جذب سرمایه گذاران و ورزشکاران می توان به توسعه این رشته سرعت بخشید.

وزیر ورزش و جوانان در پایان این نشست پیشنهادات مطرح شده توسط اعضای هیات رییسه را قابل تامل دانست و افزود: آنچه که در این نشست در راستای احداث هتل و زمین گلف پیشنهاد شده بررسی خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.