تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۵:۵۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

رعایت تمهیدات بهداشتی در تمامی حوزه‌های آزمون دکتری

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در تمامی حوزه‌های امتحانی دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، فاطمه زرین آمیزی در گفت‌وگو ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از عصر روز گذشته گزارش تصویری از حوزه‌های اجرایی آزمون دکتری ۹۹ که به سازمان سنجش ارسال شده است در سایت این سازمان بارگذاری شده و قابل مشاهده برای عموم است.

وی در ادامه تصریح کرد: گزارش‌های فوق نشان دهنده رعایت تمهیدات بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و سازمان سنجش آموزش کشور است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: وی در ادامه با بیان اینکه حدودا ۲۴ هزار دانشجو در آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند، گفت: نتایج اولیه این آزمون دهه اول شهریور و نتایج نهایی نیز مهر ماه اعلام خواهد شد.

زرین گفت: دفترچه آزمون دکتری سال ۹۹ از عصر روز گذشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و نتایج اولیه این آزمون نیز تا دهه اول شهریور اعلام خواهد.

وی در خصوص برخی اتفاقات نظیر بیرون بردن سوالات کنکور از جلسه و  منتشر کردن آن‌ها در فضای مجازی توسط برخی داوطلبان گفت: یک مورد عکس از برگه سوالات منتشر شد که ادعا شده بود در جلسه کنکور گرفته شده در صورتی که خود داوطلب اذعان به فریب مراقب آزمون کرده و توانسته دفترچه سوالات را به بیرون از محل آزمون منتقل کند.

وی تاکید کرد:در این زمان آزمون تمام شده بود و بعد از آزمون سازمان سنجش هم دفترچه سوالات را منتشر می‌کند و این موارد مشکلی ایجاد نکرده و خدشه‌ای به امنیت آزمون نمی‌زند. البته در این نوع آزمون‌ها افرادی هستند که تخلف می‌کنند در سال‌های گذشته هم برخی داوطلبان به رغم انجام بازرسی بدنی از طریق روش‌هایی تلفن همراه به داخل جلسه می ‌بردند. بنابراین سال‌های گذشته هم از این دست اتفاقات داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، آزمون مقطع دکتری سال ۹۹ از ساعت ۸ صبح روز گذشته پنج‌شنبه ۹ مردادماه در ۶۰ شهرستان کشور آغاز شد و برگزاری آن تا ظهر ادامه داشت.

داوطلبان آزمون دکتری امسال برخلاف سال‌های گذشته به دلیل پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس موظف به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت شدند به طوری که در این آزمون بازرسی بدنی تمامی داوطلبان حذف و داوطلبان در جلسه آزمون موظف به استفاده از ماسک بودند ضمن اینکه فاصله صندلی‌های داوطلبان در آزمون امسال حدودا دو برابر افزایش داشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.