تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۴۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

بازگشت “دراگون” به زمین شاید با تاخیر مواجه شود

ناسا اعلام کرد که بازگشت فضانوردان با کپسول "دراگون"(Dragon) از ایستگاه فضایی بین‌المللی به مقصد زمین با تاخیر مواجه خواهد شد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از دیلی‌میل، در ماه مه بود که اولین پرتاب کپسول سرنشین دار “دراگون” شرکت “اسپیس ایکس” بالاخره پس از چند بار تاخیر انجام شد و دو فضانورد آمریکایی توانستند با موفقیت خاک آمریکا را به مقصد فضا ترک کنند و به جمع فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شوند.

این فضانوردان هم‌اکنون در فضا هستند ولی بنا به اعلام ناسا، ظاهرا بازگشت آن‌ها به خانه هم مانند رفت با تاخیر مواجه خواهد شد.

قرار است این فضانوردان اوایل هفته بعد به زمین بازگردند ولی گفته شده که احتمالا یک طوفان گرمسیری ۵۰۰ مایلی به اقیانوس اطلس خواهد رسید که محل فرود کپسول دراگون خواهد بود.

ناسا و اسپیس‌ایکس اعلام کردند که تلاش می‌کنند “داگلاس هارلی” و “باب بهنکن” را یکشنبه ۲ اوت( ۱۲ مرداد ) به زمین بازگردانند ولی تیم تحقیقاتی پروژه به شدت شرایط جوی را زیر نظر گرفته است.

“جیم برایدنستاین”(Jim Bridenstine) رئیس ناسا گفت: وزش طوفان گرمسیری به سمت فلوریدا می‌تواند این برنامه را با تاخیر مواجه سازد.

وی ادامه داد، بزرگترین اولویت ما ایمنی و سلامتی جان این دو فضانورد است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.