تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۲:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

مذاکرات مقامات ونزوئلا با دیپلمات‌های نروژی

رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد، وزیر ارتباطات این کشور در حال دیدار و مذاکره با هیاتی از نروژ است؛ کشوری که پیش‌تر در مذاکرات میان مقامات دولت و اپوزیسیون ونزوئلا میانجی‌گری کرده بود.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند روز پیش داگ هالوور نیلاندر، دیپلمات نروژی اعلام کرده بود که هیاتی از دیپلمات‌های نروژی با هدف به روز رسانی وضعیت بهداشتی و سیاسی در ونزوئلا به این کشور سفر می‌کنند.

داگ هالوور نیلاندر ریاست بخش سازش و صلح در اداره امور منطقه‌ای وزارت خارجه نروژ را برعهده دارد و نماینده ویژه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در امور مناقشات مرزی بین گویان و ونزوئلا از آوریل ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۸ بود.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت: موضوع نروژ از سر گرفته شد و خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات ونزوئلا در حال مذاکره با هیات نروژی و هماهنگ کردن مسائل ناتمام است. هر موضوعی که در اینجا مورد گفت و گو قرار گرفته بود، ادامه خواهد یافت چرا که شما تعهد ما به گفت و گو و آزادی را می‌شناسید.

نروژ سال گذشته در مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا میانجی‌گری کرده بود و چندین دور مذاکره برگزار کرد. با این حال اوت سال گذشته مادورو تعلیق این مذاکرات را به خاطر تشدید سیاست تحریم‌های آمریکا اعلام کرد. وی سپس از تلاش‌های جدید در مذاکرات سخن گفت اما مجددا آن را به خاطر اقدامات اپوزیسیون متوقف کرد.

خوزه رودریگز یکی از شرکت‌کنندگان در مذاکرات آن زمان بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.