تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

جشن ازدواجی که تبدیل به جهیزیه دیگری شد

کمپین «بلند بگو یا علی» ظاهری ساده اما باطنی به وسعت یک دریا دارد و عمیق است؛ ماجرا از موج دوم همه‌گیر شدن کرونا در بوشهر آغاز شد و حالا بچه‌های یک پایگاه بسیج این پرچم را به دست گرفته‌اند تا کمک حال نیازمندان محله باشند.

به گزارش قائم آنلاین، در هیاهوی خبرهای گوناگون و تلخ ویروس کرونا برخی اتفاقات خوب و جالب، بسیار امیدوارکننده هست. به دو جمله زیر توجه کنید.

«زوج جوان بوشهری که بنا بود عید غدیر مراسم جشن عروسی خود را برپا کنند، بخشی از هزینه آن صرف کمک به خرید جهیزیه یک تازه‌عروس نیازمند شد و بخشی دیگر از هزینه صرف تهیه بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا هم‌زمان با عید سعید غدیر خم شد.»

«در شرایط طغیان ویروس کرونا و فشار اقتصادی بر روی برخی خانواده‌ها، گروهی به‌صورت خودجوش اقدام به تسویه‌حساب دفتری نیازمندان می‌کنند.»

این موارد بالا بخشی از اقداماتی است که یک پایگاه بسیج برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر محله خود در بندر بوشهر انجام داده است. سجاد زارعی مسؤول پایگاه شهید مدنی بوشهر، به‌تازگی پویشی را با عنوان «بلند بگو یا علی» در محله و شهر خود به راه انداخته تا با این اقدام، کمک‌خرج خانواده‌های بی‌بضاعت محله عالی آباد بندر بوشهر باشند.

این مسؤول پایگاه بابیان اینکه مخاطب طرح «بلند بگو یا علی» قشر آسیب‌دیده از ویروس کرونا است، گفت: این طرح در راستای تداوم توزیع کمک‌های مومنانه است و با آغاز دهه ولایت با تا عید سعید غدیر خم درزمینهٔ های توزیع بسته‌های معیشتی، نان صلواتی، بسته‌های فرهنگی و شیرینی و آذین‌بندی و نصب پرچم در سطح محله فعالیت می‌کند و به خانواده های کم بضاعت محله خدمات دهی می‌کند.

این کمپین «بلند بگو یا علی» ظاهری ساده اما باطنی به وسعت یک دریا دارد و عمیق است؛ ماجرا از نخستین روزهای همه‌گیر شدن کرونا آغاز شد؛ همان روزهایی که به واسطه شیوع این ویروس منحوس بسیاری از کسب‌وکارها دچار رکود شدند و در دکان‌ها پائین آمد اما دفاتر حساب و کتاب همچنان سرجای خودش بود.

به گزارش فارس، شما هم می‌توانید با یک «یا علی» در این پویش شرکت کرده و حامی مستضعفان افراد بی‌بضاعت محله خود باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.