تاریخ انتشار :شنبه ۴ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۹:۲۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

الکاظمی ارتش عراق را مامور حفاظت از ۱۴ گذرگاه مرزی با اختیارات تام کرد

نخست‌وزیر عراق به ارتش این کشور دستور داد تا حفاظت از ۱۴ گذرگاه دریایی و زمینی را با تمامی اختیارات بر عهده بگیرد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق دستور داد تا ارتش این کشور حفاظت از ۱۴ گذرگاه دریایی و زمینی را بر عهده بگیرد و به همین منظور اختیارات تام برای مقابله با هر گونه تجاوز و تخطی از قانون به ارتش داده شده است.

در همین راستا، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق دستورات مصطفی الکاظمی مبنی بر به دست گرفتن کنترل همه گذرگاه‌های مرزی، اعمال قانون در آن، مبارزه با هر گونه تخطی از قانون و فساد و هدر دادن اموال عمومی توسط نیروهای نظامی عراق، ستاد فرماندهی عملیات مشترک عراق، نیروهای امنیتی عراق را در همه گذرگاه‌های مرزی مستقر کرد.

در این بیانیه آمده است: تعداد نیروهای امنیتی حاضر در هر گذرگاه مرزی بسته به ماهیت آن مرز تعیین شده و ماموریت حفاظت از همه گذرگاه‌های مرزی به ارتش عراق داده شده است. گذرگاه‌های دریایی شامل “ام قصر شمالی، جنوبی و مرکزی” و “خور الزبیر” و گذرگاه‌های زمینی شامل “شلمچه”، “بدره”، “منذریه”، “صفوان”، “القائم”، “طریبیل”، “الشیب”، “زرباطیه”، “ابو فلوس” و “عرعر” می‌شود.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در ادامه تأکید کرد: طبق این دستور، ۱۰ گذرگاه زمینی و چهار گذرگاه دریایی و گمرگ‌های آن تحت کنترل و حفاظت کامل ارتش عراق قرار دارند و ارتش اختیار تام دارند تا در صورت هرگونه تخطی از قانون از سوی هر طرفی مقابله کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.