تاریخ انتشار :جمعه ۳ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۵:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

شرط عباس برای آغاز مذاکره با رژیم صهیونیستی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آغاز مذاکره با رژیم صهیونیستی را به توقف روند الحاق بخش هایی از کرانه باختری و مشارکت کشورهای دیگر در این مذاکره مشروط کرد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین “وفا”، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماسی تلفنی با ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ انتخاب کشورش را به عنوان عضو شورای امنیت از ابتدای سال ۲۰۲۱ تبریک گفت.

وی از نروژ بابت حمایتش از راهکار تشکیل دو کشوری و مخالفت با اقدامات یکجانبه که نقض قوانین بین المللی است، قدردانی کرد.

عباس نخست وزیر نروژ را در جریان آخرین تحولات سیاسی به ویژه تحولات مربوط به طرح الحاق قرار داد و از نقش نروژ در رهبری کنفرانس حامیان مالی از سال ۱۹۹۳ تاکنون و کمک های اقتصادی که برای حمایت از نهادهای ملی فلسطین ارائه می کند، تقدیر کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان در این تماس تلفنی اعلام کرد، فلسطین به محض توقف روند الحاق آماده مذاکره با رژیم صهیونیستی براساس قوانین بین المللی، تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین المللی و با مشارکت سایر کشورها است.

نخست وزیر نروژ هم تاکید کرد، کشورش از برقراری صلح براساس راهکار تشکیل دو کشوری حمایت می کند و به اجرای قطعنامه های مشروع بین المللی پایبند و با هر گونه اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی مخالف است چرا که این اقدامات با قوانین بین المللی مغایرت دارد.

سولبرگ بر اهمیت احیای مجدد روند صلح تاکید کرد و گفت، کشورش به نقش خود در نظارت بر کنفرانس سالانه حامیان مالی فلسطین و حمایت از ملت آن برای ساخت نهادها و اقتصادش ادامه خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سپتامبر ۲۰۱۹ طرح الحاق بخش هایی از کرانه باختری را اعلام کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.