تاریخ انتشار :جمعه ۳ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۳:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

زاخارووا: آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر، حق اعتراض ندارد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد اقدامات ناقض حقوق بشر آمریکا حق اعتراض در این زمینه را از آن سلب می کند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این کنفرانس گفت آمریکایی که خودش دست به نقض حقوق بشر می زند و در این زمینه اهمال کاری می کند حق ندارد به اوضاع حقوق بشری در کشورهای دیگر اعتراض کند.

وی در واکنش به گزارش کمیته وزارت خارجه آمریکا گفت که اهمال آشکار اصول قانون اساسی به ویژه در پی نقض های گسترده حقوق بشری در آمریکا و عدن پایبندی این کشور به حقوق بشر در قبال دیگر کشورها و مردمانشان باعث میشود واشنگتن دیگر حق اعتراض به هیچ کشور دیگری را نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه ما باید بگوییم نتایج گزارش ۶۰ صفحه ای این کمیته هیچ اشاره ای به تحلیل مشکلات موجود در عرصه حقوق بشر در آمریکا ندارد.

راخارووا گفت که این گزارش و نتایج آن نمونه ای از پروپاگاندای منحصر به فرد آمریکا در تقویت دیدگاه ویژه اش از مفهوم حقوق بشر است.

وی گفت: “آیا واشنگتن می تواند همچنان نقش رهبر جهان را در پیشبرد برنامه های حقوق بشر در سایر کشورها ایفا کند؟ چرا به تحقیق و گزارش نیاز دارید؟ از ما بپرسید ، ما به طور خلاصه و واضح به شما خواهیم گفت. طرح این سوال در حال حاضر و با اوضاع فعلی و ناآرامی های آمریکا مناسب است.

این اظهارات در پی حمله افسران پلیس آمریکا به روزنامه نگاران روسی ایراد شد که چندین ماه مشغول پوشش اعتراضات آتشین در ایالات متحده بودند.

همچنین این اظهارات پس از آن ایراد شد که واشنگتن ، رئیس جمهور چچن را در “لیست سیاه” نقض حقوق بشر قرار داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.