تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ مرداد ۹۹.::. ساعت : ۲:۲۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

توجه کشاورزان گیلانی به کشت دوباره برنج

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به برداشت ۸۰ درصدی برنج به‌صورت مکانیزه در شالیزارهای این شهرستان گفت: برداشت برنج به‌صورت مکانیزه باعث کاهش هزینه تولید و سفید شدن برنج می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، مسعود اسدی‌پرور امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان یکی از مرغوب‌ترین برنج‌های کشور را تولید می‌کند، اظهار کرد: گیلان به دلیل شرایط زیست‌محیطی و خاکی حاصلخیز و آب و هوایی مناسب دارای شرایط خوبی به لحاظ کاشت انواع برنج بوده و با قاطعیت می‌توان گفت به‌نوعی مرغوب‌ترین برنج کشور در گیلان تولید می‌شود.

وی با اشاره بر خوشه‌دهی ۹۰ درصدی برنج در شهرستان رشت گفت: بر اساس اطلاعات موجود، برنج شالیزارهای رشت در وضعیت بسیار خوبی بوده و بیشتر شالیزارها در نزدیکی زمان برداشت برنج هستند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به برداشت ۸۰ درصدی برنج به‌صورت مکانیزه در شالیزارهای این شهرستان افزود: برداشت برنج به‌صورت مکانیزه باعث کاهش هزینه تولید و سفید شدن برنج می‌شود.

اسدی پرور با اذعان به اینکه کشت دوم در شالیزارهای گیلان منجر به رشد اقتصادی منطقه می‌شود، تصریح کرد: مهم‌ترین راه برای افزایش سطح درآمد کشاورزان گیلانی و رشتی انجام کشت دوم و پرورش راتون در شالیزارها است که خوشبختانه امسال هم این امر و حتی بیشتر از سال گذشته در رشت صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به دلایل رغبت کاشت راتون در شالیزارهای گیلان بیان کرد: امسال در ۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای رشت راتون کشت می‌شود زیرا کشت راتون بسیار کم‌هزینه‌تر از تولید برنج بوده و علیرغم کم‌هزینه بودن گران‌تر از برنج به فروش می‌رسد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.