تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۳۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

گزارشی از مجمع سالانه بانک صادرات ایران

مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه سال ۱۳۹۸ بانک صادرات ایران با حضور اکثریت سهامداران، صبح سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه به صورت آنلاین برگزار شد و صورت‌های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از بانک صادرات ایران، همزمان با برگزاری این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩۸ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ سود هر سهم بانک صادرات ایران با افزایش ۱۰۹ درصدی به ۱۴ ریال رسید. در پایان این سال سود خالص بانک نیز با همین میزان افزایش به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

بر این اساس، مجموع کل سپرده‌های بانک صادرات ایران در پایان سال ۱۳۹۸ با بیش از ۳۶ درصد افزایش، از ۲۳۲۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفت. همچنین مانده تسهیلات اعطایی بانک در این سال با بیش از ۳۰ درصد رشد، از ۱۵۵۳ هزار میلیارد ریال عبور کرد.

بهبود نرخ موثر تسهیلات از ۱۵.۸۲ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۶.۷۳ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ و همچنین کاهش بهای تمام‌شده پول از ۱۷.۳۴ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۵.۶۱ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ از دیگر دستاوردهای اعلامی بانک صادرات بوده است.

طبق اعلام این بانک، کاهش منابع گران‌قیمت و در مقابل افزایش منابع ارزان‌قیمت، تغییر سیاست‌های اعتباری و مدیریت بهینه مصارف، تغییر رویکرد از منابع محوری به سودآوری، تبدیل شدن به سوپرمارکت خدمات فرابانکی، افزایش درآمدهای غیرمشاع، توسعه بانکداری الکترونیک، طراحی محصولات نوین بانکی مرتبط با مدیریت ثروت، شناسایی و تمرکز بر مشتریان سودآور، چابک‌سازی و حرفه‌ای‌سازی اداره شرکت‌ها، توانمندسازی صف و ستاد و … از جمله اقدامات راهبردی برای ورود به منطقه سودآوری و تثبیت سود پایدار بوده و این روند در کنار افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک، مسیر پایداری درآمدهای غیرمشاع و کارمزدی در سال‌های آتی را هموارتر خواهد کرد.

با توجه به اینکه بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، پس از اخذ موافقت اولیه و تشویق‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همچنین صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق‌العاده با موضوع افزایش سرمایه به زودی و در تاریخی دیگر برگزار شود.

سهامداران بانک صادرات ایران به دلیل شیوع بیماری کرونا، از طریق اینترنت و با استفاده از لینک live.bsi.ir در مجمع حضور یافتند. در این مجمع که با حضور مجازی بیش از ۵۷ درصد سهامداران بانک غبرگزار شد، سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.