تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

“بمب افکن” هدف بعدی مسی

مهاجم بارسلونا می‌خواهد از رکورد گرد مولر عبور کند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از آس، لیونل مسی اکنون در تخت پادشاهی نشسته است که در طول ۶۷ سال گذشته به تلمو سارا تعلق داشت. مهاجم بارسلونا تقریبا همه رکوردها را در لالیگا به نام خود ثبت کرده است. یکی از آن‌ها کسب هفت جایزه پیچیچی (آقای گل لالیگا) بود که به نظر می‌رسید دست نیافتی است. یک فصل پیش ستاره آرژانتینی به رکورد سارا رسید و در این فصل توانست از آن پیشی بگیرد. اکنون نوبت چالش جدید است.

هفتمین پیچیچی مسی با رکورد گرد مولر برابر شد. بازیکن بازنشسته آلمانی تا دیروز تنها گلزنی بود که توانسته بود هفت بار عنوان آقای گلی را در لیگ خود به دست آورد. اکنون مهاجم بارسلونا هدف جدیدی دارد. او اگر بتواند یک پیچیچی دیگر به دست آورد بالاتر از مولر قرار می‌گیرد و به تنهایی در این جایگاه حمکرانی خواهد کرد.

مولر با هفت آقای گلی به عنوان برترین گلزن در آلمان محسوب می‌شود. او با پیراهن بایرن مونیخ چنین رکوردی را به ثبت رساند. “بمب افکن” در فصل های ۶۷-۶۶، ۶۹-۶۸، ۷۰-۶۹، ۷۲-۷۱، ۷۳-۷۲، ۷۴-۷۳ و ۷۸-۷۷ آقای گل شد. سه بار این عنوان را به صورت مشترک با امریخ در سال ۶۷، یوپ هاینکس در سال ۷۴ و دیتر مولر در سال ۷۸ دریافت کرد.

در انگلیس این افتخار به جیمی گریوز اختصاص دارد که پنج بار آقای گل لیگ انگلیس (در آن زمان لیگ برتر وجود نداشت) شد. دو بار با پیراهن چلسی به این عنوان دست یافت (۵۹-۵۸ و ۶۱-۶۰) و سپس سه بار با تاتنهام (از سال های ۶۳ تا ۶۵) برنده این جایزه شد. اگر تنها لیگ برتر انگلیس در نظر گرفته شود تیری آنری بالاتر از همه است. او چهار بار آقای گل شد.

گونار نوردال سوئدی در ایتالیا بیشترین عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داده است. او در سال‌های ۵۰ با پیراهن میلان پنج بار برنده این جایزه شد.

در فرانسه نیز پنج آقای گلی به دست آمده است مانند انگلیس و ایتالیا اما بین دو بازیکن تقسیم شده است. کارلوس بیانکی سه بار با تیم رمس و دو بار با پیراهن پاری سن ژرمن این جایزه را کسب کرد. در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ ژان پیر پاپین توانست به این رکورد برسد و با مارسی برای پنج سال پیاپی آقای گل شود.

اگر آمریکای جنوبی هم بررسی شود، می‌توان دید که در آرژانتین دیگو آرماندو مارادونا با پنج آقای گلی بالاتر از همه است. در برزیل پله ۹ عنوان دارد اما این رکورد در لیگ پائولیستا به دست آمد که اکنون وجود ندارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.