تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۲۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

بررسی جزئیات طرح تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی جزئیات طرح تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، مهدی طغیانی در گفت‌وگو ، با اشاره به جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در این جلسه جزئیات مرتبط با طرح ساماندهی سهام عدالت و جاماندگان نهادهای حمایتی جمع‌بندی و تعیین تکلیف شد.

وی افزود: در واقع این سهام باید به افرادی که در دوره قبل دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند بعلاوه خانواده ایثارگران، شهدا و…-که هر کدام سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند- پرداخت شود.

طغیانی یادآور شد: همچنین از آنجا که از وضعیت جاماندگان ۶ دهک نخست، برآورد عددی دقیقی وجود نداشت، مقرر شد؛ معاون وزیر کار برآورد عددی آن را به طور کامل به کمیسیون ارائه دهد تا بتوان این موضوع را هم به نتیجه رساند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح دغدغه‌های اعضای کمیسیون در دیدار با اعضای اتاق اصناف گفت: حمایت از اصناف آسیب دیده از کرونا، حمایت دولت از اصناف با توجه به تعهد داده شده، به تعویق افتادن وام‌های بانکی، عدم تعهد بانک‌ها به مسائلی همچون تخفیفات بانکی، مسئله تنظیم بازار و… ازجمله موارد طرح شده در جلسه با اتاق اصناف بود.

به گفته وی، مسئولان صندوق کارآفرینی امید نیز با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی را درباره تسهیلات ارائه شده و اقدامات انجام داده برای بهبود وضعیت کسب و کار و معیشت مردم ارائه کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.