تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۰۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

کشف ۱۲۴۹ مورد زمین خواری در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در چهار ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲۴۹ مورد رفع تصرف از زمین های دولتی به ارزش ۴۱۳۸ میلیارد تومان انجام گرفت که استان تهران با آزادسازی ۴۵۰ میلیارد تومان رتبه اول را داشت.

به گزارش قائم آنلاین، علی نبیان در گفت و گو ، اظهار کرد: با تلاش یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماهه ابتدایی سال جاری به دنبال ۱۶۴۲ مورد گزارش تعداد ۱۲۴۹ مورد رفع تصرف فوری از اراضی دولتی واقع در محدوده شهرهای کل کشور به مساحت تقریبی ۶۳۰ هکتار با ارزش ۴۱۳۸ میلیارد تومان انجام شد.

وی افزود: همچنین در چهار ماهه ابتدای سال جاری برای حدود ۲۱۲ هکتار زمین به ارزش ۲۶۷۸ میلیارد تومان حکم قطعی رفع تصرف صادر شده است.

بیشترین تعداد رفع تعرض در استان بوشهر

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در بخش رفع فوری تعرضات استانهای بوشهر، فارس و تهران به ترتیب بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده اند، گفت: استان بوشهر با ۱۵۹ مورد رفع فوری تعرض بیشترین تعداد رفع تعرضات را به مساحت حدود ۱۸۰ هزار متر مربع نزدیک به ۹۷ میلیارد تومان داشته است.

نبیان تاکید کرد: پس از آن استانهای فارس با ۱۰۱ مورد رفع فوری تعرض به مساحت حدود یک میلیون و ۲۸۴ هزار متر مربع و به ارزش ۲۷۵ میلیارد تومان رتبه دوم و استان تهران با ۷۱ مورد به مساحت ۲۶۵ هزار متر مربع به ارزش تقریبی ۱۶ هزار میلیارد ریال رتبه سوم در رفع تعرض فوری را به خود اختصاص داده است.

تهران رتبه اول را در اجرای احکام داشت

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره عملکرد استانها در اجرای احکام قطعی دادگاه ها اظهار کرد: در بخش اجرای احکام قطعی دادگاه ها در چهار ماهه ابتدایی امسال استان تهران با ۵۰ مورد اجرای حکم بهترین عملکرد را در بین یگان های حفاظت استان های کشور به خود اختصاص داده است. یگان حفاظت استان تهران در مجموع ۲۵۵ هزار متر مربع زمین به ارزش تقریبی ۴۵۰ میلیارد تومان زمین را به دولت بازگردانده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به خط تلفن ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است گفت: از مردم عزیز در سراسر کشور می‌خواهیم هر جا که دست اندازی هایی به انفال و زمین های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند با این خط تلفن تماس بگیرند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.