تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

نحوه شرکت دانش آموزان در جشنواره «مهتاب در نور» اعلام شد

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری جشنواره «مهتاب در نور» با محوریت عفاف و حجاب خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، علی رمضانی گفت: وزارت آموزش‌وپرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادین و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به سه عنصر باورمندی و اعتقاد به آموزه‌های دینی، افزایش تمایل درونی به حیاء و عفاف، و نیز نشان دادن التزام به قواعد اجتماعی و اخلاقی، خود را ملزم می‌داند نسبت به تقویت‌کننده‌های این مهم اقداماتی انجام دهد.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی افزود: این امر با دو روش ارشادی، انضباطی در ادارات آموزش‌وپرورش و مدارس سراسرکشور به انجام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: برهمین اساس و به استناد راهکار شماره ۳ سند تحول، «ترویج و تعمیق فرهنگ حیاء عفاف و حجاب متناسب باقابلیت‌ها و ظرفیت‌های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی» یکی از محوری‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش است که شیوه‌نامه اجرایی «جشنواره مهتاب در نور» با موضوع عفاف و حجاب به استان‌ها ابلاغ‌ شده است.

رمضانی ادامه داد: این طرح با مشارکت شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی (سازمان بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر و سازمان دانش‌آموزی) و با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران (دبیرخانه کشوری) صورت خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی به برخی از اهداف این جشنواره اشاره کرد و افزود: ازجمله اهداف می‌توان به؛ تعمیق شناخت و باورها نسبت به عفاف و حجاب، ارتقاء بینش و حساسیت و هوشمندی نسبت به موضوع عفاف و حجاب در وزارت آموزش‌وپرورش و معرفی الگوهای برتر در حوزه عفاف و حجاب دانش‌آموزی اشاره کرد.

وی به برگزاری این جشنواره در دو بخش فرهنگیان و دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: در بخش فرهنگیان؛ مقاله‌نویسی، کتاب‌خوانی از کتاب “جواهرانه” از انتشارات تلاوت آرامش و همچنین ارسال تجربیات موفق و ایده‌های نو و خلاقانه از تبلیغ و ترویج حجاب و سبک زندگی عفیفانه خواهد بود.

رمضانی به بخش دانش‌آموزی این جشنواره اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره ابتدایی دانش آموزان می‌توانند با ارسال نقاشی، قصه‌گویی با موضوع حجاب و عفاف و کتاب‌خوانی از کتاب “لینالونا” از دفتر نشر فرهنگ اسلامی در این جشنواره شرکت کنند و در دوره متوسطه اول کتاب‌خوانی از کتاب،‌ “نرگس” از انتشارات سوره مهر و متوسطه دوم کتاب “فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند” از انتشارات تلاوت آرامش خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی گفت: همه شرکت‌کنندگان در همه مقاطع و دوره‌ها باید آثار تولیدی خود را از طریق شبکه شاد ارسال کنند.

شایان‌ذکر است؛ آدرس دبیرخانه این جشنواره، تهران خیابان آیت‌الله طالقانی خیابان شهید سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران معاونت پرورشی و فرهنگی است و شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند مطالب خود را از طریق شبکه شاد، کانال عفاف و حجاب ارسال کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.