تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

رزمایش کشتیهای جنگی هند با ناو گروه آمریکایی در اقیانوس هند

نیروی دریایی هند از برگزاری رزمایش با ناو هواپیمابر «یو اس اس نیمیتز» و سه ناوشکن همراه آن برای مواجهه با تهدیدات دریایی در «اقیانوس هند» خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، نیروی دریایی هند روز دوشنبه از برگزاری رزمایشی با ناو گروه «یو اس اس نیمیتز» آمریکا در اقیانوس هند خبر داد.

به نوشته وبگاه هندی «ای ان آی» این رزمایش نزدیک جزایر«آندامان» و «نیکو بار» در اقیانوس هند در حالی برگزار شد که هند دلیل آن را توسعه همکاری با نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده است. از سوی آمریکا نیز ناو هواپیمابر نیمیتز و سه ناوشکن همراه آن در این رزمایش حضور دارند. در این رزمایش علاوه بر تمرینهای معمول،  تمرین پدافند هوایی نیز برگزار میشود.

فرمانده آمریکایی این ناو گروه هدف برگزاری این رزمایش در این برهه را افزایش تواناییهای طرفین برای مقابله با تهدیدات دریایی خطاب کرد.

به نوشته این منبع خبری، نیروی دریایی هند چندی قبل نیز تمرینهایی با نیروی دریایی فرانسه و ژاپن برگزار کرد.

ژاپن از جمله کشورهای حامی هند در تنش این کشور با چین  بر سر نقاط مرزی  در «دوکلام» است. به دنبال تنش بین هند و چین، نیروی دریایی هند  در آماده باش کامل به سر می‌برد تا هرگونه اقدام دریایی محتمل چین را دفع کند. مقامات هندی همچنین از انتقال سامانه‌های پدافند موشکی متحرک خود به مرز چین برای مقابله احتمالی با جنگنده‌ها و بالگردهای چینی خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

دیدگاه خود را به ما بگویید.