تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۴۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

قوه‌قضائیه درباره احکام خود روشنگری کند

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: قوه قضائیه باید درباره احکام صادره خود برای مردم روشنگری کند تا اگر کسی ابهامی دارد، رفع شود.

به گزارش قائم آنلاین، سیدکمال‌الدین سجادی در گفت‌وگو ، با اشاره به طرح مطالبات مردمی مربوط به احکام قضایی در فضای مجازی، اظهار کرد: هر کشوری در ساختاری که دارد برای بخش‌های مختلف قوای خود، نهادهایی را مشخص کرده که براساس قوانین موجود در آن کشور کار خود را انجام می‌دهند و مسائل مربوط به صدور احکام قضایی نیز از جمله همین موارد است.

وی افزود: احکامی که قوه قضائیه صادر می‌کند هم براساس قوانین موجود است و کسی براساس نفع شخصی خود حکمی نمی‌دهد، اما گاهی احکامی که صادر می‌شود مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند که این موضوع جای توجه و دقت بیشتری را از سوی مسئولان قضایی می‌طلبد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه سلبریتی‌ها گاهی در مسائلی دخالت می‌کنند که ربطی به آنان ندارد، اظهار کرد: این افراد مشهور یا سلبریتی‌ها کسانی‌اند که یا هنرپیشه هستند یا فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌دهند و حالا به خاطر توجهی که از سوی مردم به آنان انجام می‌شود، می‌آیند و در برخی مسائل دخالت می‌کنند و چیزهایی منتشر می‌کنند که ربطی به آنان ندارد.

سجادی تصریح کرد: معمولاً احکامی که از سوی قوه قضائیه صادر می‌شود امکان تجدیدنظر و فرجام‌خواهی دارد و روند قانونی خود را طی می‌کند، پس اگر اعتراضی وجود دارد، خود وکلا و کارشناسان می‌توانند آنها را جمع‌آوری کنند و به قوه قضائیه ارائه دهند؛ پس ممکن است هنرمندانی که بیشترین هنرشان رمان‌خواندن یا فیلم‌دیدن است، واقعاً درباره احکام قضایی بی‌سواد باشند.

وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید درباره احکام صادره خود برای مردم روشنگری کند و علل آن را توضیح دهد، گفت: سخنگویان نهادها و قوای مختلف مانند سخنگوی قوه قضائیه باید بیایند و درباره احکامی که صادر شده است برای مردم روشنگری کنند تا اگر کسی ابهامی دارد، برطرف شود.

سجادی با اشاره به سخنان اخیر برخی گروه‌های سیاسی خارج از کشور درباره احکام قضایی، اظهار کرد: جریان نفاق در حال حاضر از تعدادی پیروپاتال‌ تشکیل شده که تمرکز خود را بر فضای مجازی گذاشته‌اند و معمولاً از این قضایا سوءاستفاده می‌کنند و در مورد هر جایی که بتوانند وارد این مسائل می‌شوند، اما همانطور که گفتم اگر قوه قضائیه این موارد را تشریح و ابعاد احکام صادره را برای مردم روشن کنند کسی امکان سوءاستفاده نخواهد داشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.