تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ تیر ۹۹.::. ساعت : ۵:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

وزیر دفاع لبنان: همبستگی ارتش با ملت و مقاومت معادله را در جنگ ژوئیه تغییر داد

وزیر دفاع لبنان در سالگرد جنگ ژوئیه اعلام کرد، انسان نمی‌تواند در مقابل خطر اسرائیل نصف عصا را بگیرد موضعی مبهم داشته باشد بلکه باید موضعی صریح و قاطع در این باره داشته باشیم.

به گزارش قائم آنلاین، زینه عکر در مصاحبه‌ای با سایت العهد به مناسبت سالگرد جنگ ژوئیه اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که اسرائیل به قطعنامه‌های بین‌المللی به خصوص قطعنامه‌های سازمان ملل احترام نمی‌گذارد.

وی اظهار کرد: از ۱۹۴۷ تاکنون اسرائیل سالانه هزاران نقض را مرتکب می‌شود و حاکمیت ما را تهدید می‌کند و این امری غیرقابل قبول است و باید محکوم شود. لبنان به باقی ماندن نیروهای یونیفل در جنوب پایبند است اما درباره هماهنگی این مساله پابرجاست و هماهنگی بین ارتش لبنان و نیروهای سازمان ملل ویژه است.

عکر بر لزوم عدم فراموش کردن جنایت‌ها و کشتارهای اسرائیل و تصاویر کودکانی که در بمباران اسرائیل کشته شدند، تاکید کرد.

او درباره اهمیت معادله سه جانبه ارتش، ملت و مقاومت گفت جنگ ژوئیه همبستگی ارتش با ملت و مقاومت را نشان داد و کشور در برابر تهدید بود و پیروزی با این همبستگی رقم خورد که معادله را در قبال لبنان تغییر داد و دشمن میهن ما را با شکست ترک کرد

وزیر دفاع لبنان درباره حفاری نفت و گاز در هم‌جواری منطقه اقتصادی لبنان گفت: لبنان به حقوق و حاکمیت خود در تمامی اراضی‌اش، ثروت نفتی و منابعش پایبند است. هرگونه حفاری و استخراج نفت و گاز در بلوک مناقشه آمیز ۹ و منطقه اقتصادی ما باید تحت نظارت دائمی باشد و ارتش با تمام توان آنجا در تلاش است و نیروهای یونیفل هم در آب‌های منطقه‌ای هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.