تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

تلاش دولت ترامپ برای قطع بودجه اقدامات مقابله با ویروس کرونا

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع مطلع نوشت که دولت این کشور قصد دارد مانع تصویب بودجه‌های چند صد میلیارد دلاری برای سازمان سی‌دی‌سی، پنتاگون، وزارت خارجه و همچنین اقدامات تقابلی با ویروس کرونا در کنگره شود.

به گزارش قائم آنلاین، همزمان با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده و ثبت رکوردهای روزانه پی در پی، اکنون خبر می‌رسد که کاخ سفید به دنبال قطع بودجه اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به این بیماری است.

روزنامه «واشنگتن‌پست» بامداد یکشنبه (به وقت تهران) به نقل از منابع مطلع گزارش داد که دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» تلاش می‌کند مانع درج بودجه چند میلیارد دلاری برای انجام آزمایش ابتلا، ردیابی مبتلایان و دیگر اقدامات مقابله با شیوع ویروس کرونا در بسته حمایتی کنگره شود.

بر این اساس، منابع مذکور گفتند که دولت ترامپ همچنین به دنبال آن است که حمایت مالی چند میلیارد دلاری از «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» (CDC) را – به عنوان قوی‌ترین مرکز مبارزه با بیماری‌های اپیدمیک در جهان – که در ساخت واکنس کووید۱۹ به پیشرفت‌های مهمی رسیده، قطع کند.

این در حالی است که سناتورهای جمهوری‌خواه و هم‌حزبی ترامپ این بودجه را برای سی‌دی‌سی در نظر گرفته‌اند تا به اقدامات تقابلی با این بیماری ادامه دهد.

واشنگتن‌پست همچنین نوشت که اقدامات ضد درمانی دولت ترامپ به همینجا ختم نمی‌شود و او حتی قصد دارد مانع تخصیص میلیاردها دلار بودجه برای وزارتخانه‌های دفاع و خارجه آمریکا جهت مبارزه با ویروس کرونا در داخل و خارج این کشور شود.

بر اساس گفته‌های این منابع، چنین تفکرات دولت ترامپ علاوه بر دموکرات‌ها، حتی سناتورهای جمهوری‌خواه را نیز آزرده کرده است.

این در حالی است که ترامپ شامگاه شنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی با ادعای اینکه ماسک زدن فایده در مقابله با ابتلا به ویروس کرونا ندارد، گفت استفاده از آن در مکان‌های عمومی را اجباری نمی‌کند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس آمارهای اعلامی تا کنون در آمریکا بیش از ۳ میلیون ۸۳۱ هزار نفر به ویروس کووید۱۹ مبتلا شده و نزدیک به ۱۴۳ هزار نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.