تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۴۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

واکنش مردم مصر به مداخله نظامی کشورشان در لیبی

تعداد زیادی از مردم مصر طی ۲۴ ساعت گذشته با انتشار هشتگ‌هایی در شبکه‌های مجازی به رئیس جمهوری خود برای مداخله نظامی در لیبی و حفاظت از امنیت ملی در مقابل خطر اختیار دادند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از روسیا الیوم، پس از سخنرانی عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در میان قبایل لیبی، هشتگ “تفویض اختیارم به سیسی را اعلام می‌کنم” در توییتر ترند شد.

سیسی در دیدار با بزرگان و سران قبایل لیبی اعلام کرده بود، نیروهای مسلح مصر قادر هستند موازین نظامی را در لیبی به سرعت و قاطعانه دگرگون کرده و از امنیت ملی مصر و لیبی حفاظت کنند.

مردم مصر به رئیس جمهوری خود برای مقابله با بحران لیبی اختیار تام دادند؛ همانگونه که در سال ۲۰۱۴ به او برای نابودی تروریسم اختیار کامل داده بودند.

یکی از کاربران توییتری نوشت: به سیسی در دفاع از امنیت ملی‌مان اختیار تام می‌دهم. حال مکان و زمان هر چه که باشد. رئیس جمهور، من با تو هستم”.

پیام‌های تفویض اختیار به رئیس جمهوری مصر درخصوص این موضوع پی در پی منتشر شد و یکی دیگر از کاربران نوشت: در سال ۲۰۱۳ به او اختیار تام دادم و این تفویض اختیار با حمایت و پشتیبانی و اطمینان ادامه دارد.

کاربر سومی نیز نوشت: اعلام تفویض می‌کنم و به قدرتت در گرفتن تصمیم مناسب اطمینان دارم. زنده باد مصر، زنده باد سیسی.

دیدگاه خود را به ما بگویید.