تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ تیر ۹۹.::. ساعت : ۹:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انفجار مهیب در بزرگ‌ترین کارخانه فولادسازی جهان در آمریکا

مقامات آمریکایی از انفجار در یک کارخانه تولید فولاد در آمریکا خبر دادند، کارخانه‌ای چندملیتی که بزرگترین فولادساز جهان است.

به گزارش قائم آنلاین، در اثر انفجار کوره کارخانه تولید فولاد «ArcelorMittal» واقع در ایالت «ایندیانا» آمریکا، این کارخانه دچار آتش‌سوزی شد. «ویلیام استرز»، سخنگوی این کارخانه، در مصاحبه با رسانه‌ها بیان کرد که هیچ آسیبی در اثر انفجار و آتش‌سوزی این کارخانه به کارکنان آن وارد نشده است.

 سخنگوی این کارخانه توضیح داد: «در گزارش‌های اولیه، این آتش‌سوزی در اثر خرابی گنبد اجاق گاز ایجاد شده و باعث انفجار در کوره تولید فولاد این کارخانه شده است.» طبق گفته آتش‌نشانی منطقه آتش مهار شده است. علت دقیق حادثه در دست بررسی قرار دارد.

گفتنی است، این کارخانه متعلق به شرکتی چندملیتی است که به عنوان بزرگترین تولید‌کننده فولاد جهان شناخته می‌شود. نکته قابل توجه دیگر این‌که، این انفجار در ایالت ایندیانا زمانی رخ داد که آخرین شعله‌های آتشِ در ناو بزرگ آمریکایی‌ای خاموش می‌شد که هفته پیش در یکی از سواحل ایالت کالیفرنیا منفجر شد.

آتش سوزی جدید
خبر دیگر اینکه، ساعت یک و نیم دیروز به وقت محلی، یک نیروگاه برق ایالت ایندیانا دچار آتش‌سوزی شد. این نیروگاه برق، که ایستگاه تولید برق «شافر» نام دارد، در منطقه «ولسفیلد» واقع است. در پی این آتش سوزی، که علت آن مشخص نشده است، دود غلیظ آسمان منطقه را پوشاند. به ادعای رسانه‌های رسمی، این آتش‌سوزی تلفات نداشته است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.