تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۹.::. ساعت : ۸:۳۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

نماینده استان لرستان خواستار رسیدگی به حوزه انتخایه خود شد

نماینده مردم خرم آباد در مجلس یازدهم با بیان اینکه «مقام نخست استان لرستان، مقام نخست بیکاری کشور است»، گفت: بیکاری پنهان در لرستان بالای ۴۰ درصد است.

به گزارش قائم آنلاین، مرتضی محمودوند در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: باید پایان دادن به ظلم معیشتی وظیفه مجلس یازدهم باشد. در گوشه ای از ایران سرفراز مردمانی قانع و سختکوش حضور دارند که سال‌ها منافع‌شان در بی تدبیری‌ها گم شده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس یازدهم با اشاره به محرومیت ها و مشکلات حوزه انتخابیه خود خطاب به هیات دولت گفت: شایسته سیاستمداران نیست که مرم لرستان زیر بار بی تدبیری و سخت کوشی از فقر و تنگدستی صدای شکسته شدن استخوان هایشان به گوش برسد. لرستان یکی از منابع تولید قدرت در نظام جمهوری اسلامی است اما امروز در ظلم و بی توجهی شاخص اول فلاکت و مقام نخست بیکاری در کشور است.

محمودوند آمار بیکاری پنهان در استان لرستان را ۴۰ درصد عنوان کرد و گفت: بیکاری ریشه تمامی مشکلات اقتصادی، روحی، روانی، خانوادگی و اجتماعی است. این روزها تامین معیشت روزانه برای بعضی خانوارها غیرممکن شده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه اگر بیانات رهبری در مورد عدالت اجتماعی را جدی می گرفتیم امروز با این همه مشکل مواجه نبودیم، اظهار کرد: می گویند مجلس عصاره فضایل ملت است اما باید به شما بگویم که حضرت علی (ع) می گوید که اگر کسی از فقر در عذاب باشد مسئول جامعه اسلامی نباید آرام سر بر بالین بگذارد. پرسشم از رئیس جمهور این است که آیا شب ها آرام سر بر بالین می گذارد؟ عدالت ملی کجاست؟

وی تاکید کرد: نباید خودمان را با وعده‌ها و آمارهای پوچ، غلط و ساختگی فریب بدهیم. بیکاری در لرستان بیداد می کند. اگر از تمام امکانات و منابع و توانمندی ها استفاده نشود، صدمات جبران ناپذیری در کشور به بار خواهد آمد.

محمودوند با استناد به سخنان رئیس برنامه و بودجه که اخیرا در نشستی مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود گفت: آقای نوبخت گفتند که کفگیر به ته دیگ خورده است. باید بگویم که در مورد لرستان ۴۰ سال است که کفگیر به ته دیگ خورده، مردم دیار من این روزها به نانوایی مراجعه می‌کنند و نان قرض می‌گیرند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.