تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

نگرانی ژاپن از توانایی کره شمالی برای حمله به این کشور

ژاپن در یک گزارش رسمی از توانایی کره شمالی برای حمله به این کشور با موشک‌های مجهز به کلاهک اتمی به برخی مناطق این کشور ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش قائم آنلاین، ژاپن در یک گزارش رسمی ابراز نگرانی کرده ممکن است کره شمالی با یک کلاهک هسته‌ای به این کشور حمله کند.

به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس اینترنشنال» در گزارش رسمی ژاپن ابراز نگرانی شده حکومت کره شمالی بعد از دستیابی به توانایی کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای و سوار کردن آنها روی موشک‌های بالیستیک احتمالاً توان هدف قرار دادن اهدافی را در ژاپن دارد.

در این گزارش تاکید شده که موشک‌های برد کوتاه کره شمالی قادرند کره جنوبی و بخش‌هایی از ژاپن را در برد خود داشته باشند. این موشک‌ها قابل شناسایی نبوده و موجب مشکلاتی برای شبکه‌های دفاعی ژاپن خواهند شد.

در گزارش تازه ژاپن چهار تصویر از پرتاب‌های موشکی کره شمالی از جمله پرتاب اخیر موشک «پوکگوک سانگ-۳» از یک زیردریایی منتشر شده است.

این در حالی است که وزیر دفاع ژاپن حملات پیشدستانه به پایگاه‌های دشمن را به عنوان گزینه  پیشنهاد داده است. « تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن گفت: «همه گزینه‌ها باید بر روی میز باشد.»

ژاپن در حالی از توانمندی موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کرده که دولت آمریکا هفته گذشته با فروش ۱۰۵ فروند جنگنده «اف-۳۵» به ژاپن به ارزش ۲۳٫۱۱ میلیارد دلار موافقت کرد.

ژاپن تقاضای خرید ۶۳ فروند جنگنده  F-35A و ۴۲ فروند  F-35B را که ناو نشین و عمود پرواز است، کرده است. بودجه دفاعی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ژاپن حدود ۵۱ میلیارد دلار است و تمرکز آن بر خرید جنگنده و سامانه‌های موشکی جهت مواجهه با تهدیدهای محتمل کره شمالی و چین است. (جزئیات بیشتر)

دیدگاه خود را به ما بگویید.