تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹.::. ساعت : ۴:۱۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

وضعیت مازندران قرمز شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: براساس اعلام امروز وزارت بهداشت مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، سید عباس موسوی در گفت و گو ، اظهار کرد: روند مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران همچنان به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در حال افزایش است و براساس اعلام امروز وزارت بهداشت مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

وی گفت: طی۲۴ ساعت گذشته ۱۹۱  بیمار جدید مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران بستری و ۱۴۰ نفر ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: اکنون ۸۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری هستند.

موسوی علت اصلی افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان این بیماری را تجمعات در مراکز خرید، تالارها، دورهمی‌های خانوادگی و مکان‌های مسقف عنوان کرد و گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند در کاهش ابتلای افراد به کووید۱۹ موثر باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با اشاره به پذیرش ۴۰ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در چهار بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۳۲ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

سیدفرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستانهای بابل ۱۸۴ نفر اعلام کرد و افزود:۳۲ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

وی استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمعات، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از سفر‌های غیرضروری را در پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار ضروری دانست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.