تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۵۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

خلع ید ۱۶ هزار متر مربع از اراضی ملی در غرب مازندران

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تنکابن از آزاد سازی بیش از 16 مترمربع از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد و گفت: عزم دستگاه قضایی براین است که بی درنگ و قاطعانه با هرگونه تضییع حقوق بیت المال برخورد کند.

به گزارش قائم آنلاین، احسان وحیدی طی گفت‌وگویی  از آزاد سازی بیش از ۱۶ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان تنکابن خبر داد.

وی افزود:‌ طی گزارش دریافتی از اداره کل منابع طبعیی و همچنین طرح شکایت از سوی این اداره کل، در پی تجاوز به اراضی ملی واقع در منطقه برگسر و زمندان این شهرستان، اقدامات و دستورات لازم صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تنکابن، خاطرنشان کرد: طبق تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از اراضی ملی طی احکام صادره از سوی دادگاه بدوی و تجدیدنظر استان، ۵ فقره رفع تصرف جمعاُ به مساحت ۱۶ هزار و ۲۵۵ متر مربع جمعا به ارزش ۱۵ میلیارد ریال از اراضی، خلع ید و به وضع سابق برگشت.

این مقام قضایی متذکر شد:‌ با پیگیری دستگاه قضایی و همکاری اداره منابع طبیعی، یگان حفاظت و نیروی انتظامی نسبت به آزادسازی اراضی اقدام شد.

وحیدی ضمن تاکید بر حفظ و صیانت از حقوق بیت المال از برخورد قاطع دستگاه قضا با هرگونه تجاوز به اراضی ملی خبر داد و افزود: با توجه به مرغوبیت اراضی، جنگل‌ها و مراتع در این شهرستان، عزم دستگاه قضایی براین است که بی درنگ و قاطعانه با هرگونه تضییع حقوق بیت المال برخورد کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.