تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۱۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

تصمیم عجیب باشگاه نساجی در واگذاری سهمیه تیم‌های رده پایه

کارشناس فوتبالی مازندران در واکنش به تصمیم عجیب باشگاه نساجی، گفت: از مدیر عامل باشگاه بزرگ نساجی مازندران که از مدیران باسابقه فوتبالی استان به شمار می‌رود انتظار نمی‌رفت درباره تیم‌های پایه باشگاه غیرحرفه‌ای اظهارنظر کند.

به گزارش قائم آنلاین، سید کریم محمدی کارشناس فوتبالی مازندران در واکنش به تصمیم عجیب باشگاه نساجی اظهار کرد: از علی امیری مدیر عامل باشگاه بزرگ نساجی مازندران که از مدیران با سابقه فوتبالی استان به شمار می رود انتظار نمی رفت در خصوص تیمهای پایه باشگاه غیر حرفه ای اظهار نظر کند.

محمدی افزود: با توجه به بازیکنانی که از تیمهای پایه به رده بزرگسالان راه یافته اند و عناوینی که تیمهای پایه باشگاه در چند سال اخیر کسب نموده اند و اینکه باشگاه نساجی بعنوان سردمدار فوتبال شمال کشور در همه رده ها ( غیر از نونهالان ) در لیگ برتر حضور دارد ، واگذاری امتیازها به هر دلیلی قابل توجیه نیست.

وی بیان داشت: احساس بنده از اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی مدیر عامل احتمالا باید فشار مالک باشگاه جهت کم کردن هزینه ها است. در دنیای امروز فوتبال برخی هزینه ها صورت می‌گیرد برای سرمایه گذاری در آینده . جهت استحضار مدیر عامل باشگاه بزرگ نساجی باید عنوان کنم که بازیکنان و استعدادهای پرورش یافته در تیمهای پایه نساجی در میدان های بزرگ و در کوران رقابت با تیمهای بزرگ کشور در لیگ‌های برتر کشور ساخته و پرداخته شده اند که حالا شرایط حضور در تیم بزرگسالان را کسب کردند.

این کارشناس گفت: قابل ذکر است که استعدادهای ناب و بومی فوتبال استان با توجه به نام بزرگ نساجی و حضور تیمهای پایه این باشگاه در لیگ های برتر کشور جذب این باشگاه می شوند و مطمئنا حضور تیمهای پایه در لیگ استان موجب تنزل در کیفیت و سطح فنی بازیکنان می‌شود.

این مربی مازندرانی افزود: تیم بزرگسالان نساجی نزدیکترین راه برای رسیدن به آرزوهای فوتبالی استعدادهای ناب فوتبال مازندران می باشد که مطمئنا با چنین تصمیمات غیر کارشناسی لطمه ای جبران ناپذیر برای آنها به بار می‌آورد.

وی مجدد ضمن انتقاد از این تصمیم گفت: شاید کل هزینه های سه رده ( نوجوانان ، جوانان و امید ) در لیگ برتر کشور به یک میلیارد تومان ( هزینه خرید یک بازیکن بزرگسال ) هم نرسد ولی در سالهای آینده شاهد صرفه جویی در خرید بازیکن به ارزش دهها میلیارد تومان خواهیم بود ، چون همین بازیکنان جوان بومی با مهاجرت به تیمهای بزرگ کشور با کمترین هزینه ساخته و پرداخته می شوند و آنوقت با قیمت بسیار گزاف به باشگاههایی مثل نساجی که در تیمهای پایه بازیکن سازی نکرده‌اند فروخته می شوند.

محمدی در پایان گفت: یک مدیر توانمند فوتبالی باید بیزینس من فوتبالی هم باشد و شما با اندکی تفکر و اتخاذ تصمیمات بهتر از فروش یا واگذاری امتیاز هم از هزینه های بیشتر برای باشگاه در آینده جلوگیری نموده و هم اینکه از مهاجرت و دربدری استعدادهای فوتبال مازندران به استانهای دیگر ممانعت کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.