تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ تیر ۹۹.::. ساعت : ۲:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

لبنان خواستار معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌شود

یک رسانه لبنانی گزارش داده دولت این کشور درخواست خود برای معاف شدن از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را تقدیم واشنگتن خواهد کرد.

به گزارش قائم آنلاین، یک رسانه لبنانی گزارش داده دولت این کشور درخواستی را برای معاف شدن از تحریم‌های آمریکا علیه ایران به دولت آمریکا ارائه خواهد کرد.

شبکه خبری «ال‌بی‌سی‌آی» با گزارش این خبر افزود «دورتی شیا»، سفیر آمریکا در لبنان امروز با «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان دیدار و با وی درباره مسائل مختلف از جمله احتمال معاف شدن لبنان از تحریم‌ها علیه ایران رایزنی کرده است.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که فروش نفت توسط ایران به حزب‌الله غیرقانونی است.

او گفت: «فروش این محصول، تحریم است. ما هر کاری لازم باشد را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم ایران نمی‌تواند نفت خام خودش را به طرف‌های مختلف از جمله حزب‌الله بفروشد.»

دولت آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی اسلامی ایران و پیشبرد جنگ اقتصادی علیه این کشور تحریم‌هایی را به بهانه‌های مختلف وضع کرده است. واشنگتن شرکت‌های آمریکایی و شرکت‌های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم‌ها ملزم می‌کند.

«دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» وزارت خزانه‌داری یا «FTI» که در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه‌داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ اقتصادی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست‌های کلان واشنگتن به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.