تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱:۴۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

مرکل: احتمال ناکامی در مذاکرات پسابریگزیت وجود دارد

صدراعطم آلمان ضمن اعلام تلاش کشورش برای ایجاد توافقنامه‌ای جدید با انگلیس، گفت: اتحادیه اروپا باید برای عدم دستیابی به توافق در مذاکرات پسابریگزیت آماده باشد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد که کشورش هم‌چنان به تلاش برای به توافق رسیدن مذاکرات پس از بریگزیت و ادامه‌ی همکاری‌های مشترک با انگلیس تا پایان سال ادامه خواهد داد اما اتحادیه اروپا باید در سال ۲۰۲۱ برای رویارویی با یک شکاف ناگهانی در جریان “مذاکرات پسابریگزیت” و حتی عدم توافق بر سر این موضوع آماده شود.

انگلیس در ماه ژانویه سال جاری از معاهدات خود با اتحادیه اروپا خارج شد و هم اکنون در حال سپری نمودن دوره‌ی گذار پسابریگزیت است تا دو طرف فرصت داشته باشند در مورد ایجاد یک رابطه جدید بر سر تمام موضوعات از جمله تجاری و امنیتی به توافق نظر دست یابند.

پس از ملاقات غیر رسمی هیئت مذاکره کننده هر دو طرف، مقامات در دولت انگلیس و اتحادیه اروپا این هفته برای مذاکره در مورد مسائل تجاری همچون کالاها، خدمات، ماهیگیری و قوانین دولتی در لندن گرد هم جمع شده و به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

مرکل همزمان با نزدیک شدن عهده‌داری سرپرستی اتحادیه اروپا توسط آلمان خطاب به پارلمان اروپایی اظهار کرد: «پیشرفت در مذاکرات پسابرگزیت تاکنون اندک بوده است و ما سعی در پیش بردن آن به صورت دیپلماتیک داریم.»

وی افزود: «ما با انگلیس توافق کرده‌ایم که روند مذاکرات را تسریع کند. من همچنان به دنبال راه حلی مناسب خواهم بود، با این حال باید خود را برای یک سناریو بدون دستیابی به هیچگونه توافقی نیز آماده کنیم.»

دیدگاه خود را به ما بگویید.