تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ تیر ۹۹.::. ساعت : ۱:۳۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

مربی شیرجه: وزارت و کمیته باید فصا را باز تر کنند

محمدرضا شکول گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فضا را بازتر کنند و حداقل مجوز انجام تمرینات برای ملی‌پوشانی که می‌خواهند برای کسب سهمیه المپیک حاضر شوند صادر کنند.

به گزارش قائم آنلاین، مربی شیرجه ایران در گفت و گو ، در مورد شرایط تیم ملی شیرجه اظهار کرد: من در تبریز هستم و با شیرجه روهای تبریز کار می‌کنم. استخرها که بازگشایی نشده و فعالیت باشگاه‌ها هم به سبب شرایط قرمز مستمر نیست. مجتبی ولی‌پور برای المپیک آماده می‌شود ولی در حال حاضر تنها می‌تواند کارهای بدنسازی را در خشکی انجام دهد.

وی در ادامه گفت: البته در تهران هم هنوز فعالیت ملی‌پوشان شیرجه در استخر آغاز نشده و تنها تمرینات در خشکی است. شرایط در تهران هم همانند همین جاست. در حال حاضر در شیرجه مجتبی ولی‌پور و حمید کریمی از شانس‌های کسب سهمیه هستند. کریمی که بورسیه روسیه است اما در حال حاضر تاجایی که می‌دانم ایران است و تا شرایط بهتر شود و دوباره به روسیه برگردد.

وی افزود: ما امیدواریم هر دو شیرجه روی ملی بتوانند در شرایط مناسب برای کسب سهمیه المپیک آماده شوند و به تمریناتشان بازگردند تا بتوانیم برای نخستین بار در این رشته سهمیه المپیک بگیریم.

مربی شیرجه ایران در پاسخ به این سوال که چه زمانی شیرجه روها به آب خواهند زد، گفت: به نظر می‌رسد باید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش فضا را باز تر کنند. حداقل برای ورزشکارانی که می‌خواهند برای کسب سهمیه المپیک حاضر شوند، مجوز انجام تمرینات صادر شود تا بتوانند تمریناتشان را دنبال کنند. شیرجه برخلاف واترپلو رشته ای انفرادی است و امیدوارم فضای تمرین فراهم شود تا به نتیجه دلخواه برسیم.

وی در پایان گفت: متاسفانه بیش از ۴ ماه است که ملی‌پوشان به استخر نرفته‌اند. البته در این رشته در خشکی کارهای خوبی می‌توان انجام داد اگر باشگاه‌ها مستمر فعالیت داشته باشند. سعی ما بر این است که بتوانیم در خشکی ۶۰ تا ۷۰ درصد تمرینات را پیش ببریم تا بعد از بازگشایی استخرها سریعتر به نتیجه برسیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.