تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ تیر ۹۹.::. ساعت : ۲:۵۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

تشکل جدیدی در جریان اصلاحات ایجاد شود

یک عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری محکوم به توقف بود، گفت: زمان مناسبی برای ایجاد تشکل جدیدی در جریان اصلاحات وجود دارد.

به گزارش قائم آنلاین، قربانعلی قائمی در گفت‌وگو ، با اشاره به روند شکل‌گیری شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اظهار کرد: این شورا با پیشنهاد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و تایید محمد خاتمی تشکیل شد؛ البته علاوه بر احزاب، نمایندگانی که محمدرضا عارف پیشنهاد داده بود نیز افزوده شده و این شورا با ترکیبی از افراد حقیقی و حقوقی تشکیل شد.

وی ادامه داد: هدف شورای عالی، سیاستگذاری برای انتخابات مجلس دهم بود و در آن مقطع اقدامات خوبی هم انجام شد، اما شورای عالی باید بعد از انتخابات مجلس دهم، خود را متناسب با شرایط به‌روز می کرد، اما این اتفاق نیفتاد و به انتقادات توجه کافی نشد. کمیته‌ای هم که بر اثر فشار منتقدان برای بازسازی شورا تشکیل شد، کارآمد نبود؛ زیرا توسط کسانی تشکیل شد که اعتقادی به انتقادها نداشتند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در نتیجه این اتفاقات، شورای عالی نتوانست پاسخگوی عملکرد لیست امید باشد. عارف می گفت کسانی را در لیست امید قرار دادیم که تا در ورودی مجلس ما را قبول داشتند، البته‌این مسیر قابل پیش بینی بود. شورای عالی محکوم به توقف بود زیرا نتوانست متناسب با شرایط خود را سازماندهی کند.

قائمی در پایان گفت: یک سال تا انتخابات باقی مانده و این یعنی زمان خوبی برای ایجاد تشکل جدیدی در جریان اصلاحات وجود دارد. این تشکل جدید باید بر اساس آسیب شناسی شورای عالی و متناسب با شرایط شکل بگیرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.