تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ تیر ۹۹.::. ساعت : ۳:۲۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

آمریکا تعهدات معوقه‌اش به سازمان بهداشت جهانی را بررسی می‌کند

مایک پامپئو گفت، وزارت خارجه آمریکا در خصوص ارسال اعتباراتی برای سازمان بهداشت جهانی با کنگره همکاری خواهد کرد. دولت ترامپ اعلام کرده که روند رسمی خروج از این نهاد سلامت جهانی را آغاز می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ آمریکا حدود ۲۰۳ میلیون دلار حق مشارکت به سازمان بهداشت جهانی بابت بودجه فعالیت دو ساله بدهکار است. این میزان همچنین شامل اعتباراتی می‌شود که بابت سال مالی ۲۰۱۹ هنوز پرداخت نشده است.

ارزیابی مشارکت بر پایه ثروت و جمعیت هر کشور است و معمولا توسط بودجه داوطلبانه تامین می‌شود. آمریکا تا ۶۵۶ میلیون دلار مشارکت داوطلبانه در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ داشته است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ماه آوریل توقف تخصیص اعتبار برای این سازمان جهانی را اعلام کرد. این تحول در بحبوحه ارزیابی دوباره دولت او از روابط با سازمان بهداشت جهانی به وقوع پیوست که در نهایت به تصمیم درباره خروج انجامید.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران با این پرسش مواجه شد که آیا واشنگتن پیش از خروج از سازمان بهداشت جهانی به تعهدات مالی خودش در قبال این سازمان بین‌المللی عمل می‌کند یا خیر.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ما با کنگره در رابطه با اعتبارهای مناسب همکاری خواهیم داشت. این مساله را درست می‌کنیم.

پامپئو روز سه‌شنبه رسما کنگره را از تصمیم ترامپ برای خروج از سازمان بهداشت جهانی مطلع کرد. وزیر امور خارجه آمریکا گفت این سازمان “از گذشته بی‌کفایت” بوده است و این نهاد را به فساد و سیاسی‌کاری متهم کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.