تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹.::. ساعت : ۲:۰۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

حفتر: ترکیه وحدت لیبی و ثبات منطقه را تهدید می‌کند

فرمانده نیروهای شرق لیبی در سخنانی مدعی شد که تجاوز ترکیه به این کشور وحدت لیبی و ثبات منطقه را تهدید می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای شرق لیبی شامگاه سه‌شنبه هشدار داد که تجاور ترکیه وحدت لیبی و ثبات منطقه را تهدید می‌کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «ترکیه و تروریسم موجودیت لیبی را تهدید می‌کند و هرگز تا خارج شدن ترکیه و مزدورانش از لیبی کوتاه نخواهیم آمد.»

فرمانده نیروهای شرق لیبی اضافه کرد که هرگز اجازه نخواهیم داد تا شرایط کنونی کشور باعث سرازیر شدن اسلحه و مزدوران به این کشور شود.

وی گفت: «ترکیه تلاش می‌کند بر سرنوشت و ثروت‌های کشورمان سیطره پیدا کند و به مبارزه خود با تجاوز ترکیه علیه لیبی ادامه خواهیم داد.»

لیبی از سال ۲۰۱۱ و از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی مواجه شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می‌کند. دو طرف از فروردین سال ۹۸ وارد درگیری‌های شدیدی با یکدیگر شده‌اند که همچنان ادامه دارد.

مصر، امارات، عربستان سعودی و فرانسه و یونان از خلیفه حفتر در برابر دولت وفاق ملی حمایت ‌می‌کنند؛ دولتی که سال ۲۰۱۵ از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و حمایت ترکیه و قطر را دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.