تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹.::. ساعت : ۴:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

نمایندگان مازندرانی طرح سوال از رئیس‌جمهور چه کسانی هستند؟

در اسامی امضا کنندگان طرح سوال از رئیس‌جمهور که منتشر کرد نام 8 نفر از نمایندگان مازندران در این لیست دیده می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، در اسامی امضا کنندگان طرح سوال از رئیس‌جمهور که منتشر کرد نام ۸ نفر از نمایندگان مازندران در این لیست دیده می‌شود.

بعد از به روزرسانی افراد امضاکننده طرح سوال از رئیس جمهور نمایندگان شهرهای ساری و  میاندورود در مجلس شورای اسلامی(منصورعلی زارعی) قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ(کیوان مرادیان و کمال علیپور) رامسر،تنکابن و عباس‌آباد(سید شمس‌الدین حسینی )، بهشهر، نکا و گلوگاه(غلامرضا شریعتی) نور و محمودآباد( ولی الله فرزانه)، بابلسر و فریدونکنار( علی اصغر باقرزاده) و بابل(مهدی سعادتی) در لیست امضاء کنندگان طرح سؤال از رئیس جمهور دیده می‌شود.

در متن کامل این طرح که در اختیار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت آمده است: با عنایت به مفاد اصل ۸۸ قانون اساسی و مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:
۱٫ چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟
۲٫ علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟
۳٫ در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.
۴٫ قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟
۵٫ از فروردین ۹۷ که قیمت دلار دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟

مجلس در حال حاضر ۲۷۶ نماینده دارد که حداقل امضاء برای طرح سوال، ۶۹ عدد است.

برای طرح سؤال از رئیس جمهور به امضای یک چهارم نمایندگان نیاز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.